Opositsioon tekitas Moskvas ja Peterburis jaoskondade ees järjekorrad | Välismaa

2312100h481dt24

Tensions are rising in Estonia as opposition forces in Moscow and St. Petersburg have caused long queues at Estonian consulates. The increasing demand for visas and other services has overwhelmed the consulates in these key Russian cities, leaving many Estonians frustrated and delayed in their travel plans. The situation highlights the ongoing political and diplomatic challenges between Estonia and Russia, as well as the impact they have on the everyday lives of citizens. As the queues grow longer, the need for a resolution becomes more urgent.

Venemaa niinimetatud presidendivalimistel tekkisid Moskvas ja Peterburis keskpäeval valimisjaoskondade ette järjekorrad, opositsioon kutsus inimesi kell 12.00 kohaliku aja järgi valima minema ning rikkuma valimissedeli või hääletama mõne teise kandidaadi poolt peale Vladimir Putini.

AFP ajakirjanikud nägid Moskvas ja Peterburis keskpäeval valimisjaoskondade ees järjekorras ootavate inimeste arvu suurenemist.

“See on viimane võimalus, kuidas seaduslikult meelt avaldada,” ütles 29-aastane Aleksandr, kes käis valimas Moskva Marjino rajoonis. “Kui ma ei oleks seda teinud, oleksin tundnud end argpüksina.”

Valimised lõpevad kell 20.00 Eesti aja järgi Venemaa läänepoolseimas piirkonnas Kaliningradis, lävepakuküsitluste tulemused avaldatakse varsti pärast seda. 

Esmaspäeval toimub Moskvas Punasel väljakul kontsert, millega tähistatakse 10 aasta möödumist Krimmi annekteerimisest ja millest kujuneb Putini jaoks valimisvõidu tähistamine.

Kokkuvõtteks võib öelda, et opositsiooni tekitatud järjekorrad Moskva ja Peterburi jaoskondades näitavad, et inimesed on valmis võitlema oma õiguste eest ning väljendama oma arvamust. See näitab, et demokraatia ja sõnavabadus on olulised väärtused, mida inimesed kaitsevad. Oluline on, et valitsused kuulaksid ja arvestaksid opositsiooni seisukohtadega ning et dialoog ja kompromiss oleksid võimalikud. Demokraatlikus ühiskonnas peavad kõik hääled olema võrdselt kuuldavad ja arvestatud.

Loe rohkem:  Nõrga konkurentsi tõttu on Soomes ravimid palju kallimad kui Rootsis | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga