Pevkur esitas kaitseväe uueks juhiks kolonel Andrus Merilo | Eesti

1707321069 891 2248704hccb5t24

Tere tulemast! Täna tutvustame olulist uudist Eestist. Kaitseminister Urmas Reinsalu on esitanud kaitseväe uueks juhiks kolonel Andrus Merilo. See otsus on tekitanud palju elevust ja arutelu kogu riigis. Merilo on tuntud oma pühendumuse ja professionaalsuse poolest ning tema määramine juhiks toob kahtlemata kaasa olulisi muutusi kaitseväe strateegias ja kaitsepoliitikas. Loodame, et see samm toob Eestile ja meie kaitseväele positiivseid arenguid ning kindlustab meie riigi turvalisuse tulevikus.

Kaitseminister Hanno Pevkur esitab parlamendi riigikaitsekomisjonile arvamuse saamiseks ja valitsusele kinnitamiseks kaitseväe juhataja kandidaadina 1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Andrus Merilo.

“Olen viimase kuu jooksul kohtunud paljude kaitseväelastega ja täna tutvustasin oma ettepanekut nii Vabariigi Presidendile, peaministrile, valitsuspartnerite juhtidele kui ka riigikogu riigikaitsekomisjoni esimehele. Nende kohtumiste tulemusena on mul kujunenud veendumus esitada kaitseväe juhataja kandidaadiks kolonel Merilo,” ütles kaitseminister Pevkur kolmapäeval pressiteate vahendusel.

“Kolonel Merilo senine, rohkem kui 30 aasta pikkune teenistuskäik kinnitab, et tegemist on Eesti kaitseväge läbi ja lõhki tundva mehega, kelle sõnal on kaal nii kaitseväes kui väljaspool. Merilod teades ja tema iseloomustamiseks kuuldut arvestades olen veendunud, et Eesti kaitsevägi saab endale väga tugeva juhi, kellele vägi on valmis järgnema ja keda rahvas on valmis kuulama,” märkis Pevkur.

Kaitseminister lisas, et on arutanud juunis kaitseväe juhatajana lõpetava kindral Martin Heremiga võimalust, et kui kolonel Merilo saab valitsuse toetuse, võiks ta asuda brigaadikindralina üleminekuperioodiks kaitseväe juhataja asetäitja ametikohale. Merilo brigaadikindraliks ülendamist toetab ka Vabariigi President.

1707321069 891 2248704hccb5t24

Kolonel Andrus Merilo on praegu diviisi 1. jalaväebrigaadi ülem ning olnud kaitseväe peastaabi operatiivosakonna ülem. Merilo on lisaks juhtinud ka kaitseväe juhataja administratsiooni, Scoutspataljoni ja 1. jalaväebrigaadi operatiivjaoskonda.  

Loe rohkem:  Rakvere inimesed koguvad telliskivimaja lammutamise vastu allkirju | Eesti

Merilo alustas oma teenistust 1992. aastal Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenijana, kust suundus teenima Balti pataljoni Eesti jalaväekompaniisse. 2002. aastal lõpetas ta Soome kõrgema maakaitsekooli. Samuti on ta lõpetanud Ameerika Ühendriikides maaväe staabikolledži (Command and General Staff College) 2010. aastal ja sõjakolledži (Army War College) 2019. aastal.

Merilo on osalenud rahuvalvemissioonil Liibanonis ja rahvusvahelistel sõjalistel operatsioonidel Kosovos, Afganistanis ning Iraagis. 

Ta on osalenud ESTPLA-10 ülemana missioonil Iraagis ja ESTCOY-4 ülemana Afganistanis. Samuti Bosnia ja Hertsegoviinas luureeskadron Baltsquadron-7 ülema asetäitjana.

Juunis 2021 võttis Merilo 1. jalaväebrigaadi juhtimise üle Vahur Karuselt.

Merilod on autasustatud Kotkaristi V klassi teenetemärgi, kaitseministeeriumi III klassi teeneteristi, kaitseväe teenetemärgiga lahinguliste teenete eest, kaitseväe teeneteristiga eeskujuliku teenistuse eest, maaväe ohvitseri kuldristiga, maaväe ohvitseri hõberistiga, Kaitseliidu eriteenete medaliga, kaitseväe peastaabi teeneteristiga, Rahuoperatsioonide Keskuse teenetemärgiga,          Scoutspataljoni teenetemärgiga, 1. Jalaväebrigaadi rinnamärgiga, mälestusmedaliga “10 aastat taastatud kaitseväge”, kaitseväe pikaajalise teenistuse medaliga, haavata saamise tunnusmärgiga, rahvusvahelistes sõjalistes operatsioonides osalenu medaliga, NATO missioonimedaliga ISAF, NATO missioonimedaliga KFOR, ÜRO medaliga, Norra Armee teenetemedaliga,

Kaitseväe juhataja kindral Martin Herem lahkub tegevteenistusest 30. juunil ehk enne oma pikendatud ametiaja lõppu. 

Herem on kaitseväe juhataja alates 2018. aasta 5. detsembrist. Valitsus kiitis 2022. aasta oktoobris heaks kaitseministri ettepaneku pikendada Heremi ametiaega täiendavalt kaheks aastaks 2025. aasta detsembrini.

Kaitseväe juhataja ametiaja pikkus on viis aastat, kuid valitsusel on õigus kaitseministri ettepanekul ja riigikogu riigikaitsekomisjoni seisukohta arvestades seda kahe aasta võrra pikendada.

2248794h12e4t24

Overall, the nomination of Colonel Andrus Merilo as the new head of the Estonian Defense Forces seems to have been positively received. With his extensive experience and strong leadership qualities, he is well-suited for the role and is expected to continue the successful development of the country’s defense capabilities. The decision reflects the government’s commitment to ensuring the security and stability of Estonia, and it is a strong step towards further strengthening the nation’s defense forces. With Merilo at the helm, there is optimism for continued progress and innovation within the Estonian military.

Loe rohkem:  "Pealtnägija": Zelenski visiit kui Eesti ajaloo suurim turvaoperatsioon | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga