Peking valiti taas kergejõustiku MM-i korraldajaks | Kergejõustiku MM

2286522hb513t24

Tere tulemast Eestisse, kus Peking valiti taas kergejõustiku maailmameistrivõistluste korraldajaks! See on suur au ja vastutus, mis näitab nende pühendumust spordi arendamisele ja propageerimisele kogu maailmas. Kergejõustik on alati olnud üks populaarseimaid ja põnevamaid spordialasid, ning maailmameistrivõistlused pakuvad võimalust näha maailma parimaid sportlasi võitlemas oma tipptasemel. Olgu teie külaskäik Eestisse täis põnevust ja unustamatuid hetki!

2027. aasta kergejõustiku maailmameistrivõistluste korraldusõiguse teenis Hiina pealinn Peking.

See on teine kord, kui Peking kergejõustiku MM-i võõrustab, esimest korda tehti seda Pekingi olümpiastaadionil 2015. aastal.

Üldse saab Pekingist kolmas linn, kus on kahel korral kergejõustiku MM peetud: Helsingis oli MM 1983. ja 2005. aastal, Tokyo esimest korda 1991. ja teist korda järgmisel aastal.

Hiina võõrustab järgmisel aastal ka sisekergejõustiku MM-i, mis peetakse Nanjingis.

Lisaks MM-i võõrustaja valimisele tegi rahvusvahelise kergejõustikuliidu nõukogu otsuse muuta suvist kalendrit niimoodi, et alates 2025. aastast on hooaja viimane võistlus just MM, mis peetakse septembri keskpaigas.

Kergejõustiku maailmameistrivõistlused valiti juba teist korda Pekingisse korraldada ning see on suurepärane uudis kogu spordimaailmale. Eeldatavasti pakub hiina pealinn taas suurepärast võistluskeskkonda ja võimaldab sportlastel näidata oma parimaid saavutusi. See on suurepärane võimalus tutvustada mitmekülgset ja põnevat Eestit kogu maailmale, pakkudes meie sportlastele võimalust rahvusvahelisel areenil silma paista. Loodame, et võistlus toob kaasa palju emotsioone ja annab innustust noortele spordisõpradele enda unistuste poole püüelda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga