Arvustus. Rahel püüab popmuusikat taltsutada ja enda kasuks tööle panna | Uued plaadid

2286519h153e

Estonias, the music industry is ripe with talent, and among the rising stars is Rahel, a young artist determined to make her mark. In her latest endeavor, she is working tirelessly to tame the world of pop music and turn it to her advantage. With a fresh perspective and undeniable talent, Rahel is set to shake up the industry with her new music releases. Join us as we delve into her latest projects and witness firsthand how she is using music to carve out her own path to success.

2286519h153e

Eesti naisartistide plahvatus ei näi lõppevat. Küsimus pole aga ainult kvantiteedis, sest enamik neist liigub loominguliselt ka suundades, mida poleks esmapilgul osanud oodatagi. An-Marlen astus sihikindlalt trummi ja bassi poole, Kitty Florentine’i looming ei allu üldse lihtsatele definitsioonidele ja nende üllatajate kõrvale sobib igati ka Rahel, kelle debüütalbum “Nerve” eristub julgelt tema senistest alternatiivsematest tantsupopisinglitest. Ei-ei, tantsu on siin ka, kuid vahendid on muutunud: ta astub nüüd raadiopopi mänguväljale, kuid see ei ole mitte tung olla rambivalguses, vaid omamoodi eksperiment, kuidas raputada kommertspopp lahti funktsionaalsest mudelist ning uurida seda otsekui mikroskoobi all.

Esimestel kuulamistel tekitas “Nerve” samas võõristust. Siin on hetki, mis oma maksimalismi ja ekspressiivsusega panevad südame läikima ning mul on raske näha nende lugude kudede vahele, sest kõik on pealtnäha ühtlase glasuuriga säravaks võõbatud. Kuid “Nerve’i” puhul ei olegi niivõrd oluline vaadata neid kümmet lugu eraldiseisvana, vaid see materjal on loodud selgelt albumina: poole tunni jooksul on tunda täpselt produtseeritud arengukõverat, kus liigutakse piltlikult öeldes Unibet Arena sähvivalt lavalt Philly Joe’si salongiõhustikku. Kõige paremini annab seda muutust edasi 40-sekundiline vinjett “A Phase”, kus vaid mõni lugu tagasi nätsukommipopparina säranud Rahel kõlab kui meie oma Yaya Bey. Temas on souli ja sügavust, mida ta üritas kümmekond minutit tagasi veel kavalalt varjata. 

Loe rohkem:  Arvustus. Eiki unistavalt pehme mõtestatud tümakas | Uued plaadid

Ütlesin seda mullu Maria Kallastu debüüt-EP kohta, aga sama mõte kehtib ka Raheli puhul: “Nerve” on tema jaoks otsekui showreel, pärast mida on avatud kõik loomingulised uksed. Ta ei soovi piirata end žanrite ega selgelt lahtimõtestatud artisti-minaga, pigem huvitavadki teda piirid, mida üha kaugemale nihutada.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rahel on kindlasti suuteline popmuusika maailmas kanda kinnitama ning enda kasuks seda tööle panema. Tema uued plaadid näitavad tema mitmekülgsust ja talenti ning pakuvad kuulajatele uut ja värske helimaailma. See on kindlasti väärtuslik lisandus Eesti muusikamaastikule ning annab lootust, et tulevikus võib ta kujuneda üheks tuntumaks ja armastatumaks artistiks. Rahelil on kindlasti potentsiaali astuda suurtele lavadele ja pakkuda kuulajatele unustamatuid muusikaelamusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga