Paul Aron saavutas debüütetapil kolmanda koha | Vormelisport

2290713h7a9dt24

Eesti autosporti pürgiv noor talent Paul Aron on teinud suurepärase debüüdi vormelisõidus, saavutades kolmanda koha oma esimesel võidusõidul. See saavutus ei jäänud märkamata, kuna Aron on tõusnud kiiresti autosportlaste seas ja näidanud oma potentsiaali tuleviku tippsõitjana. Tema jõuline sõidustiil ja kõrge kiirusega manöövrid on teinud temast ühe tõsiselt võetava nime vormelisõidu maailmas. Eestis on põhjust tunda uhkust selle noore sõitja üle ja oodata põnevusega tema tulevasi saavutusi.

Eesti vormelisõitja Paul Aron (Hitech) sai laupäeval oma karjääri esimeses vormel-2 sarja põhisõidus hakkama suurepärase tulemusega, kui ronis 12. stardikohalt kolmandaks.

Reedel oma F2 sarja debüüdis sprindisõidus viienda koha teeninud Aron tegi laupäeval veelgi parema sõidu, kui lõpetas Bahreini etapi põhisõidu kolmanda kohaga.

12. kohalt startinud eestlane sai sõidu keskosas veel viiesekundilise trahvi, kuid kerkis 11 ringi enne sõidu lõppu kuuendaks. Seitsme ringi pärast oli ta kolmas ning sellele kohale ta ka jäi, kaotades lõpuks võitjale Zane Maloney’le (Rodin) 11,7 sekundiga. Teiseks jäänud Josep Maria Marti (Campos Racing) jäi eestlasest 7,1 sekundi kaugusele.

Aron kogus hooaja avaetapiga 19 punkti ning jätkab hooaja üldarvestuses kolmandal kohal. Teine on 24 punkti teeninud Marti, esikohal on 36 punktiga nii sprindi- kui põhisõidu võitnud Maloney.

Vormel-2 hooaeg jätkub järgmisel nädalavahetusel Saudi Araabias.

Kokkuvõttes võib öelda, et Paul Aronil oli väga edukas debüüt vormelisõidumaailmas, saavutades kolmanda koha esimesel etapil. Ta näitas oma talenti ja võimeid ning tõestas, et ta on tõsiseltvõetav konkurent tulevastel võidusõitudel. Aronil on ees veel pikk ja põnev karjäär ning tema tulevik vormelisportlaseena näib väga paljulubav. Eestlased saavad uhkust tunda oma noore sõitja saavutuste üle ning julgustada teda järgmistel võistlustel veelgi paremini esinema.

Loe rohkem:  Toomas Vabamäe: Paul Aroni eesmärgiks võiks olla kokkuvõttes esikolmikusse jõudmine | Vormelisport