Vormel-1 sarjas muutub sprindinädalalõppude programm | Vormelisport

2247654hdb0at24

Tere tulemast Eestisse! Vormel-1 sarjas on toimumas põnev muudatus – sprindinädalõpud saavad uue programmi. See tähendab, et fännid saavad nautida rohkem põnevust ja pinget nädalavahetuse jooksul. Uus formaat lubab rohkem võimalusi võidusõidu ajal ning annab võistlejatele uue väljakutse. See on suurepärane uudis kõigile vormelisõpradele üle maailma ning loodame, et ka teie olete valmis selleks põnevaks muudatuseks. Tulge ja kogege ise, kuidas vormelisport areneb ja muutub.

Vormel-1 sarjas toimuvad käimasoleva hooaja eel mõned muudatused seoses sprindiformaadi ja mootorite kasutuslimiidiga.

Tänavu sõidetakse sprinti kuuel nädalalõpul ning sel juhul on reedeti kavas vabatreening ja sprindi kvalifikatsioon (eelnevalt laupäeval), millele järgnevad laupäeval sprint ja põhisõidu kvalifikatsioon (eelnevalt reedel) ning pühapäeval põhisõit.

Sarnaselt 2023. aastale on ka sel aastal kavas kuus sprinti: Hiina (aprillis), Miami (mais), Austria (juunis), USA (oktoobris), Sao Paulo (novembris) ja Katari (detsembris) GP-del.

Samuti lepiti kokku, et 2024. ja 2025. aastal suurendatakse lubatud jõuallikate hulka sõitja kohta nelja peale. Loomulikult võib tarvitada hooaja peale ka rohkem detaile, aga sellele järgnevad sportlikud karistused.

DRS-i aktiveerimine toimub uue reegli järgi jooksul üks ring pärast starti või kordusstarti turvaauto taga. Seni pidid sõitjad eelnevalt läbima kaks ringi.

Kõik vastuvõetud muudatused peab siiski enne hooaega kinnitama ka maailma mootorispordi nõukogu (WMSC).

Kokkuvõttes võime öelda, et Vormel-1 sarjas toimuvad olulised muutused sprindinädalalõppude programmis. Uue formaadi eesmärk on pakkuda fännidele põnevamat ja ettearvamatut võidusõitu, samuti anda sõitjatele rohkem võimalusi end tõestada. See areng samm edasi võib tuua kaasa suuremat põnevust ja intriige Vormel-1 sarjas ning avada ukse uutele võimalustele nii sõitjatele kui ka meeskondadele. Loodame, et need muudatused toovad kaasa positiivseid tulemusi ning innustavad rohkem inimesi jälgima ja toetama Vormelisporti.

Loe rohkem:  Paul Aron stardib F2 etapi sprindis parimalt positsioonilt | Vormelisport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga