GÜ galeriis avati näitus “Trammifaktor” | Kunst

1873084hb7ddt24

Tere tulemast GÜ galeriisse! Meil on suur rõõm teatada näituse avamisest “Trammifaktor”. See ainulaadne näitus toob esile Eesti trammide ajaloo ning nende olulisuse kunsti ja kultuuri jaoks. Kunstnikud on loonud mitmekülgseid teoseid, mis kujutavad trammide mõju linnaelule ja inimeste igapäevaelule. Näitus pakub külastajatele võimalust sukelduda trammide maailma ning mõista nende mõju ühiskonnale. Tule ja avasta “Trammifaktor” näitus GÜ galeriis!

ARS-i kunstilinnaku GÜ galeriis avatud näitusel “Trammifaktor” eksponeerib kunstnik mahukat visandite kogumikku, mis on tehtud 2022. aasta jooksul kõigis Tallinna 43-s trammipeatuses. Projekt on osa Aleksandra Ianchenko loovuurimusest ja doktoritööst trammidest ning trammipeatuste omapärast ning atmosfäärist.

Aleksandra Ianchenko, kunstnikunimega Anisa, on lõpetamas doktoriõpinguid paralleelselt Tallinna Ülikoolis ja Åbo Akademi ülikoolis Soomes, mis tegeleb just trammiatmosfääri olemuse uurimisega kunsti kaudu. Tallinna trammipeatustes loodud tekstide ja visandite eesmärk oli jäädvustada põgusaid kohtumisi ning sündmusi, ilmamuutuseid, kunstniku ja kaasreisijate tujukõikumisi ning trammiliinide igapäevaelu mitmekesisust.

“Ma tegin umbes 300 visandit. Läksin trammipeatusse, veetsin seal umbes tunni või kaks, vahel rohkem, vahel vähem ja visandasin kiired krokiid. Need on väga kiiresti, lühikese ajaga tehtud. Püüdsin haarata ja tabada kõige iseloomulikumat. Joonistades tunnetasin, kui lähedalt on tramm seotud linnaga ning kogesin trammiliinide ümber toimuva argielu ilu ja mitmekesisust,” ütles kunstnik Aleksandra Ianchenko.

Näitus jääb avatuks 23. veebruarini.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et GÜ galeriis avatud näitus “Trammifaktor” on olnud suurepärane kunstisündmus, mis on pakkunud külastajatele ainulaadset kogemust. Tööde mitmekesisus ja kvaliteet on pakkunud publikule palju avastamisrõõmu ning kaasaegne lähenemine trammi teemale on olnud värskendav. Kunstnikud on suutnud edukalt väljendada trammi rolli ja olulisust Eesti ühiskonnas läbi oma loomingulise väljenduse. Näituse kaudu on täiendatud kunstimaastikku ning rikastatud kultuurilist dialoogi. Oleme tänulikud kõigile kunstnikele ja korraldajatele selle imelise näituse eest!

Loe rohkem:  Poco galerii toob Rotermanni väljakul publiku ette Banksy videoinstallatsiooni | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga