Pariis – Nice’i liidriks tõusis noor austraallane | Jalgrattasport

2296869h42f0t24

Eestis valitseb põnevus, kui noor austraallane tõuseb võidukäiguga Pariis-Nice’i jalgrattavõistlusel. Tema vapustav sõidustiil ja ambitsioonikus on teinud temast liidriks ning tema võimsad pedaalid on kõigile silmatorkavad. Eestlased ei jõua ära oodata, kuidas see noor talent end võistlusel tõestab ning kuidas ta võitleb edetabelis tippkohtade nimel. Ta on tõeline inspiratsioon ja motivaator kõigile jalgrattasporti harrastavatele noortele Eestis.

Pariis – Nice’i velotuuri neljanda etapi (Chalon-sur-Saone – Mont Brouilly; 183 km) võitis lõputõusul rünnanud Colombia rattur Santiago Buitrago (Bahrain Victorious).

25 km enne kolmapäevase, 3300 tõusumeetriga mägise etapi lõppu ründas 23-aastane Luke Plapp (Team Jayco-AlUla), kes tuli tänavu kolmandat aastat järjest Austraalia maanteesõidumeistriks ning lisas auhinnakappi ka temposõidu meistritiitli. Buitrago liitus temaga paar kilomeetrit hiljem ja nii saavutati lähimate jälitajatega peatselt pooleminutiline vahe.

Kolmekilomeetrise lõputõusu (7,7%) alguses edestasid Buitrago ja Plapp järgmisi 40 sekundiga, Buitrago jättis austraallase maha 1,3 kilomeetrit enne finišijoont ja edestas teda lõpuks kümne sekundiga. Et senine liider Brandon McNulty (UAE Team Emirates) kaotas Plappile enam kui pool minutit, tõusis austraallane ka uueks velotuuri üldliidriks.

Plapp edestab teiseks tõusnud Buitragot nüüd 13 sekundiga, McNulty kaotab kolmandana 27 sekundit ja poole minuti sisse mahuvad ka Joao Almeida (UAE Team Emirates) ja Remco Evenepoel (Soudal Quick-Step).

Uudis täieneb.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et noor austraallane on tõusnud Pariis-Nice’i velotuuri juhiks suurepärase sõiduga. Tema saavutus näitab selgelt tema talendikust ja võimekust jalgrattaspordis. Eesti spordisõpradel on kindlasti põhjust temale kaasa elada ning jälgida tema edasisi esitusi. Loodame, et see noor sporditalent jätkab oma edukat karjääri ja on tulevikus veel paljude võidukate sõitude taga.

Loe rohkem:  Adam Yates lahkus AÜE velotuurilt peapõrutusega | Jalgrattasport

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga