Grünthal sai juba veebruaris kahtlustuse omastamises | Eesti

1349954h3eb7t24

Tere tulemast Eestisse, kus hiljutine skandaal raputas riiki, kui tuntud ärimees Jaanus Grünthal sai veebruaris kahtlustuse omastamises. See sündmus pani paljud küsima, kas korruptsioon on muutumas üha tavalisemaks Eestis. Grünthali juhtum kajastab ka selle riigi pidevat võitlust äripraktikate läbipaistvuse ja aususe tagamisel. Kuid üks asi on kindel – see intrigeeriv lugu on vallandanud palju arutelu ja öeldakse, et tõde tuleb alati päevavalgele.

Keskkriminaalpolitsei esitas veebruaris riigikogu liikmele Kalle Grünthalile esialgse kahtlustuse omastamises ning kuulas ta ka üle, teatas prokuratuur kolmapäeval.

“Kahtlustuse kohaselt on Kalle Grünthal võimaldanud talle tööalaseks kasutamiseks usaldatud kütusekaarte kasutada enda lähedastel isiklikuks otstarbeks. Praegu on alust kahtlustada, et kütusekaartidega võidi soetada ligikaudu 3000 euro väärtuses kütust, mis kahtlustuse kohaselt ei pruugi olla seotud tema tööga parlamendis. Selleks, et anda Kalle Grünthalile võimalus esitada etteheidete kohta enda selgitused, kuulati ta kriminaalmenetluses kahtlustatavana üle,” ütles riigiprokurör Alan Rüütel pressiesindaja vahendusel.

Tegemist on esialgse kahtlustusega, mis võib menetluse kestel muutuda, lisas ta.

Rüütel selgitas, et riigikogu liikmetele usaldatud kütusekaardid on ette nähtud riigikogu liikme tööga seotud kütusekulude hüvitamiseks. Kütusekaarte ei tohi kasutada teisel otstarbel soetatud kütuse hüvitamiseks ega usaldada kaarti kellelegi, kes ei kasuta seda eesmärgipäraselt.  

Kriminaalmenetlust viib läbi keskkriminaalpolitsei ja menetlust juhib riigiprokuratuur.

Oktoobri keskel kirjutas Äripäev, et riigikogu liige Kalle Grünthal tankis viieminutilise vahega oma autosse nii bensiini kui ka diislikütust. Eesti Ekspress lisas, et Grünthali kütusekaarti kasutati ajal, mil poliitik ise riigikogu saalis tööd tegi.

Pärast juhtunu avalikuks tulekut viskas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) Grünthali erakonnast ja selle riigikogu fraktsioonist välja. Grünthal jätkab riigikogus fraktsioonitu saadikuna.

Grünthali kahtlustus omastamises veebruaris on tekitanud palju kõneainet ja elevust Eestis. See näitab, et õiglus on igasugusele teole võrdne ja keegi ei ole seaduse ees puutumatu. Ühiskonnas on oluline, et kõik inimesed järgiksid seadusi ja eetilisi põhimõtteid, ning Grünthali juhtum näitab, et õiguskaitseorganid teevad tõhusat tööd, et tagada õiglus ja ausus. See võib olla hoiatav näide teistele ja kinnitab, et Eesti on õigusriik, kus kuritegevus ei jää karistuseta.

Loe rohkem:  Mandri ja Vormsi vahelises sidekaablis tekkis rike, sideteenused toimivad | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga