Eesti triatleet pälvis taliduatloni MM-il neljanda koha | Triatlon

2274441h996dt24

Eesti triatleet tõi rahvusvahelise edetabeli koju uue tunnustuse, saavutades taliduatloni maailmameistrivõistlustel neljanda koha. See saavutus kinnitab Eesti sportlaste tugevat taset ning võimekust rahvusvahelisel areenil. Taliduatlon on väljakutseid pakkuv spordiala, kus tuleb ühendada nii jooksu kui suusatamise oskused. Eesti sportlase silmapaistev tulemus toob au ja uhkust kogu riigile ning innustab teisi noori sportlasi järgima nende eeskujul.

Itaalias Pragelato-Sestrieres alanud taliduatloni maailmameistrivõistlustel pälvis Kert Pallo meesjuunioride konkurentsis neljanda koha.

Meesjuunioridel tuli esmalt joosta kolm kilomeetrit ja seejärel suusatada viis kilomeetrit ning niimoodi kaks korda. Pallo koguajaks mõõdeti üks tund, kaheksa minutit ja kolm sekundit. Pronksmedalist jäi eestlast lahutama 35 sekundit.

“Jooksurada ei olnud tehniline, kuid mind häiris öösel maha sadanud lumi. Alguses tegin endale kindlaks, et ei tohi esimeste kilomeetritega end kinni joosta, kuid teisel kilomeetril läks väga raskeks, kuna hapniku ei tulnud peale ja pidin võitlema, et tempo laskumisel aeglustuks,” ütles Pallo finišis.

“Suusarajad oli väga jäised ja keerulised. Suusakeppe oli raske lumme saada, seal kus seda oli. Pikk, 700-meetrine tõus nõudis mõlemal ringil tugevat pingutust. Lisaks oli jäisel rajal keeruline laskuda, mis sisuliselt röövis väärtuslikud puhkehetked. Igal ringil tundsin, kuidas jalg all väriseb, kuna iga pisem liigutus võinuks lõppeda kukkumisega,” lisas ta.

“Teises vahetusalas olin konkurendiga koos, kuid see jäi ka viimaseks,” jätkas Pallo. “Jooksul tekkis taaskord hingamisega raskusi ning ajakaotus oli suur. Teise suusakordusega suutsin aega parandada, kuid ühest suusaringist jäi puudu. Tegin oma soorituse, kuid tänasel päeval jäi sellest väheks.”

Maailmameistriks krooniti itaallane Riccardo Giuliano ajaga 1:01.15. Austerlane Max Grün kaotas talle kahe minuti ja 51 sekundiga ning kaasmaalane Diego Lampe kuue minuti ja 13 sekundiga.

Loe rohkem:  Põhjamaade triatloniliidud lõid ühiselt uue võistlussarja | Triatlon

Eliitmeeste klassis pälvis kulla norralane Hans Christian Tungesvik, eliitnaiste klassis norralanna Ine Skjellum, kuni 23-aastaste meeste seas itaallane Guglielmo Giuliano ja kuni 23-aastaste naiste hulgas norralanna Julie Meinicke.

Laupäeval asuvad taliduatloni MM-il võistlustulle vanusegrupi sportlased, teiste seas eestlased Rait Pallo, Sulo Mannine, Aivar Veri, Anti Oot, Anatoli Männi, Luise Puu ja Livian Laaneots.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti triatleet esines suurepäraselt taliduatloni maailmameistrivõistlustel, saavutades neljanda koha. See tulemus näitab tema pühendumust ja treeningute kvaliteeti ning annab lootust tulevastele võistlustele. Eesti triatleeti saavutus on suureks inspiratsiooniks kõigile spordisõpradele ning tõestab, et Eestil on võimalus rahvusvahelisel areenil silma paista. Palju õnne ja jätkuvat edu tulevasteks võistlusteks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga