Otse kell 14.30: riigiprokuratuur Swedbanki rahapesukahtluse uurimise seisust | Eesti

1443184h1e3ct24

Tere tulemast! Täna pärastlõunal kell 14.30 avalikustatakse riigiprokuratuuri poolt värskeimad arengud Swedbanki rahapesukahtluse uurimisel. See teema on olnud Eesti jaoks äärmiselt oluline ning kogu riik ootab põnevusega uusi teadaandeid ja võimalikke süüdistusi. Kõikidele kodanikele on oluline mõista, kuidas nende rahaasju käsitletakse ning kuidas kaitstakse finantssektori ausust. Olge valmis jälgima uudiseid ja saama värsket infot sellest olulisest arengust siin Eestis.

Riigi peaprokurör Andres Parmas ja riigiprokurör Sigrid Nurm annavad neljapäeval pressikonverentsi, kus räägivad Swedbanki rahapesukahtluse kriminaalmenetluses tehtud lõplikust menetlusotsusest. Kell 14.30 algavat pressikonverentsi näeb otsepildis ERR-i portaalis.

Riigiprokuratuur esitas 2022. aasta märtsis Swedbank Eestile ja selle endistele juhtidele kahtlustuse enam kui 100 miljoni euro ulatuses rahapesus. Eesti prokuratuuri uurimine puudutas aastaid 2014–2016.

Kahtlustuse said Swedbank Eestit juhtinud Priit Perens ja Robert Kitt ning juhatusse kuulunud Ulla Ilisson, Heiki Raadik, Vaiko Tammeväli, Rait Pallo ja Kaie Metsla; samuti said kahtlustuse Swedbank Eesti endine rahapesu osakonna juhataja Toomas Tuuling ja kliendihaldur Aleksei Averson.

Toona sel teemal kirjutanud Eesti Ekspressi andmetel oli uuritav rahapesu seotud endise Venemaa valitsuse liikme Mihhail Abõzoviga, kes oli aastatel 2012–2018 Venemaa valitsuses minister ja kureeris avatud valitsemise nimelist programmi. Ta on mõistetud süüdi nelja miljardi rubla varastamises ja riigist välja viimises ning kannab vanglakaristust.

Kokkuvõttes näitab riigiprokuratuuri teadustus kell 14.30, et Swedbanki rahapesukahtluse uurimine Eestis on endiselt käimas. See näitab Eesti valitsuse pühendumust võitluses korruptsiooni ja finantskuritegude vastu ning soovist tagada õiglus ning läbipaistvus finantsmaailmas. Need sammud on olulised usaldusväärsuse ja läbipaistvuse tagamiseks riigis ning aitavad kaasa usaldusväärse finantssüsteemi säilitamisele Eestis. Jätkuv uurimine annab lootust, et õiglus võidutseb ning vastutavad isikud tuuakse vastutusele.

Loe rohkem:  Peaministrivahetus ei mõjuta Suurbritannia toetust Eestile ja Ukrainale | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga