Norra võttis meesjuuniorides kolmikvõidu, Kehva sai 25. koha | Laskesuusatamine

2287965h30b1t24

Norra laskesuusatajad vallutasid võistlusraja ja võtsid meesjuuniorides kolmikvõidu, olles silmapaistvalt edukad. Eesti esindaja Kehva tuli aga 25. kohale, näidates oma visadust ja tahtejõudu. Laskesuusatamine on ala, kus iga suusataja peab välja näitama suurepärast füüsilist vormi ja täpsust ning Norra sportlaste domineerimine tõestab nende pühendumust ning tugevat treeningut. Vaatamata väljakutsetele, on Kehva motiveeritud jätkama ja parandama oma tulemusi tulevastel võistlustel.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel said norralased meesjuunioride 12 km ühisstardist sõidus kolmikvõidu, parima eestlasena oli Mark-Markos Kehva 25.

Maailmameistriks tuli esimest aastat juunioride vanuseklassis võistlev 19-aastane Sivert Gerhardsen, kes läbis kõik lasketiirud puhaste paberitega ja lõpetas ajaga 32.44,6. Hõbemedali võitis Otepääl sprindis triumfeerinud 20-aastane Isak Frey, kes eksis nelja tiiru peale kahel lasul ja kaotas koondisekaaslasele 27,1 sekundiga. Pronksi teenis ühel trahviringil käinud 21-aastane Tobias Alm, kaotades 33,1 sekundiga.

19-aastane Kehva eksis vaid korra esimeses lasketiirus, ülejäänud tiirud läbis ta nullidega ja finišeeris 25. kohal, kaotades võitjale 2.21,0. 20-aastane Mehis Udam tegi nelja tiiru peale viis möödalasku ja sai 35. koha (+2.58,), 19-aastane Ivar Všivtsev pidi käima kolmel trahviringil ja lõpetas 44. kohaga (+3.41,1.)

Reedel on juunioridel võistlusvaba päev, Otepää MM lõpeb laupäeval juunioride teatesõitudega.

Enne võistlust:

Eestlasi pääses n-ö suurde, 60 osalejaga 12 km ühisstardist sõitu kolm: Mark-Markos Kehva (nr 32), Mehis Udam (36) ja Ivar Všivtsev (54).

Kehva senine parim tulemus kodusel MM-il on tavadistantsi 20. koht, Udam oli tavadistantsil 24. Ka Všivtsevi parim koht on tavadistantsilt, kus ta oli 42.

Meesjuunioride seas võitis Otepääl tavadistantsi sakslane Leonhard Pfund, sprindis võidutses norralane Isak Frey.

Kokkuvõttes võib öelda, et Norra domineeris meesjuunioride laskesuusatamise võistlustel, võttes kõik kolm esimest kohta. Eesti esindaja Kehva saavutas küll tagasihoidliku 25. koha, kuid näitas siiski head võistlustulemust. Laskesuusatamise ala on äärmiselt konkurentsivõimeline ning iga võistlus pakub põnevust ja pinget nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele. Eestil on siiski veel arenguruumi ja võimalus tulevikus paremaid tulemusi saavutada.

Loe rohkem:  Norra võttis jälitussõidus kolmikvõidu, Zahkna teenis punkte | Laskesuusatamine