Otse kell 10: muusikatööstuse arutelu “Olukord on …, kuid see on meie tuleviku väetis!” | Muusika

2193163h1512t24

Tere tulemast muusikatööstuse arutelule “Olukord on …, kuid see on meie tuleviku väetis!” Siin, kell 10 hommikul, kogunevad muusikatööstuse eksperdid ja entusiastid, et arutada muusika olukorda tänapäeva ühiskonnas. Kuulame mõtteid ja kogemusi sellest, kuidas muusika võib mõjutada meie tulevikku ja kuidas me saame kasutada seda jõudu positiivselt. Olles Eestis, kus muusikal on rikas ajalugu ja tugev tulevikupotentsiaal, saame olla kindlad, et see arutelu on oluline ja inspireeriv. Tere tulemast!

Kolmapäeval toimub Erinevate Tubade Klubis Eesti muusikaturu fookuspäev, kus esitletakse muuhulgas Tallinna muusikapoliitika ning kultuuri- ja spordivaldkonna eraraha kaasamise uuringuid. ERR-i kultuuriportaal kannab üle festivali avapaneeli “Olukord on …, kuid see on meie tuleviku väetis!”.

Avapaneelis arutatakse muusikavaldkonna võimalustest ja vahenditest, takistustest ja trendidest. Muusikapoliitika mõjust räägivad nii valdkonna esindajad kui partnerid. Arutelus tuleb juttu linna ja riigi tasandite lõikumisest, avaliku poliitika ja valdkonna vajaduste lõikumisest, rahastusmehhanismidest ja sektori ligipääsust kapitalile ning ka käibemaksust.

Arutelule eelneb Virgo Sillamaa ettekanne kahe uuringu “UNESCO muusikalinna Tallinna muusikapoliitika analüüs” ja “Muusikaturu andmete analüüs” tulemustest.

Vestlusringis osalevad Hillar Sein (Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti juhataja), Ave Sophia Tölpt (Music Estonia tegevjuht), Madli-Liis Parts (kultuuriministeeriumi rahvusvahelistumise nõunik) Tiia Teder (kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali esimees, Klassikaraadio peatoimetaja) ja Kadi Haljand (EASi ja KredExi ühendasutuse loomemajanduse teemajuht). Modereerib EMEE uuringute koordinaator Virgo Sillamaa, kommentaariks liitub EAÜ tegevjuht Mati Kaalep.

Vestlusring algab kell 10.15, sellele eelnevad kell 10.00 avasõnad.

Päeva jooksul saab ERR-i kulturiportaalis näha ka ülekandeid paneelidest “Kohalik ja kohatu: regionaalne ööelu” algusega kell 14.30 ja “Kaks takti ette või tagasi? Muusikameedia 2024” algusega 16.00.

Kell 10 toimunud muusikatööstuse arutelu oli tõeline silmaringi avardaja ning tõi esile väga olulised teemad meie muusikatööstuse hetkeseisust ja tulevikuväljavaadetest. Kuigi olukord võib hetkel olla keeruline, näitas arutelu, et meil on olemas potentsiaal ja võimalused arenemiseks. Meie tulevik sõltub meie endi tegudest ja panusest ning üheskoos saame muusikatööstuse edendamiseks palju ära teha. Oluline on jätkata koostööd ning püüelda parema ja tugevama muusikatööstuse poole, mis innustab loojaid ja kuulajaid üle kogu maailma.

Loe rohkem:  Jazzkaar avalikustas festivali põhiprogrammi | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga