Galerii: Tartu laulupeo esimene eelproov tõi kokku 700 laululast | Muusika

2296113ha849t24

Tartu is buzzing with excitement as the first rehearsal for the upcoming song festival brought together 700 young singers in a stunning display of talent and unity. The atmosphere was electrifying as the voices of the children filled the air, promising an unforgettable performance. The tradition of song festivals holds a special place in the hearts of Estonians, and this event is sure to be a highlight of the cultural calendar. Join us as we celebrate the rich musical heritage of Estonia and witness the magic of the Tartu song festival.

Teisipäeva hommikul kogunesid Mart Reiniku koolis Tartu lastekoorid, et alustada lauluproove 22. juunil toimuvaks Tartu laulupeoks.

Hommikuses proovis said esimest korda koos laulda 318 laululast seitsmest lastekoorist. Päeva teises pooles harjutas kokkulaulmist veel 349 lauljat 12 koorist.

“Lastekooride laulud on helged ja samas mitmetahulised. Lisaks suvisest noorte laulu- ja tantsupeost hinge jäänud “Sata satale” kõlavad ka isamaaline Piret Ripsi “Ei tahagi minna” ning lastekooride raudvara Riho Pätsi “Labajalavalss”,” tutvustas repertuaari laulupeo kunstiline juht Küllike Joosing.

16.–22 juunini toimuv Tartu laulu- ja tantsupidu jutustab loo sellest, kuidas juurte hoidmine ja väärtustamine päriselt õnnelikuks teeb. Ühine peonädal vaatab kaugemale üksikisikust ja näitab, kui tähtsad on inimese elus uudishimu ning avatud meel, et saaksime toimetada tugeva kogukonnana. Peole eelneb rongkäik algusega kell 16.

Kokkuvõttes oli Tartu laulupeo esimene eelproov fantastiline kogemus nii osalejatele kui ka publikule. 700 laululasta tulid kokku, et ühendada oma hääled ja valmistuda suureks sündmuseks. See oli tõeliselt südantsoojendav hetk, mis tõestas taas kord muusika jõudu ja võimet ühendada inimesi ühise eesmärgi nimel. Jääme põnevusega ootama järgmist proovi ja lõpptulemust, mis kindlasti toob rõõmu ja elevust kogu eesti rahvale. Aitäh kõigile osalejatele ja korraldajatele selle imelise ettevõtmise eest!

Loe rohkem:  Nädala album. Green Day meid ei päästa | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga