Oru kultuurisaali töötaja pidi etteütlust üksinda kirjutama | Etteütlus

2310525h0c7ft24

Tere tulemast Oru kultuurisaali, kus üks töötaja pidi silmitsi seisma väljakutsega ja kirjutama etteütlust üksinda. See oli nii põnev kui ka närvesööv kogemus, mis pani proovile nende keeleoskuse ja kirjutamisoskused. Selles kaunis kultuurikeskuses toimus midagi enneolematut ning töötaja oli sunnitud endast maksimumi andma, et hakkama saada. Loodame, et tulevikus selliseid väljakutseid veel näha saame ja üha enam inimesi inspireerime.

Läänemaal Linnamäe asuva Oru kultuurisaali töötaja Viivika Orula kutsus kohalikke ühisele e-etteütluse kirjutamisele, kuid paraku ei tulnud kohale kedagi peale ajakirjanike. Prouat see aga ei heidutanud ning ta kirjutas etteütlust suures saalis tühjade laudade ja kõlari keskel üksinda.

Rida osalejaid jäi kõrvale samale ajale langenud töökohustuste tõttu.

“See ei ole läbikukkumine, vaid algus,” on Orula kindel ja lubas ka järgmise aasta emakeelepäeval rahvast ühisele kirjutamisele kutsuda, aga tal on ka üks sõnum: “Et koosolekute korraldajad oskaksid arvestada, et emakeelepäeval ei pandaks e-etteütluse ajaks koosolekuid!”

E-etteütluse korraldajatel läks süda härdaks ning Orulale otsustati lohutus- ja ergutusauhind saata.

Samal ajal valitses aga Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis tohutu e-etteütluse melu, sest kaasa lõi kogu kool, lausa 468 inimest.

Õpilaste sõnul oli tänavune tekst üsna lihtne, juba 2011. aastast etteütlust kaasa teinud õpetaja Katriin Valdre naeris aga, et suurest elevusest lipsab tal alati mõni viga sisse.

“Aga siin ei ole küsimus selles, kas peab tegema veatult, pigem on rõõm eesti keelest – sellest, et meil on oma keel, et me saame eesti keeles õppida ja et meil on selline tore traditsioon,” rääkis ta.

Oru kultuurisaali töötaja võttis vastu väljakutse ja kirjutas etteütlust üksinda. See oli suurepärane võimalus testida oma keeleoskust ning harjutada kirjalikku eneseväljendust. See kogemus tõi töötajale kindlasti uusi teadmisi ja enesekindlust ning võimaldas avastada enda potentsiaali keeleoskuse arendamisel. Etteütlus on suurepärane viis end proovile panna ja oma keeleoskust arendada ning võiks olla inspireeriv kõigile, kes soovivad oma keeleoskust täiustada.

Loe rohkem:  Õigekirjagurmaani keelesäuts. Asutuste nimed ja nimetused | Etteütlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga