Nukuteatrimuuseumi uuel näitusel saab piiluda teatrinukkude sisemusse | Muuseumid

2313576h5e79t24

Tere tulemast Nukuteatrimuuseumi uuele põnevale näitusele, kus külastajaid ootab võimalus piiluda teatrinukkude sisemaailma! See ainulaadne võimalus avab uksed teateri kunsti ja käsitöö imelisse maailma ning pakub võimalust näha, kuidas nukud on loodud ja milline on nende lugu. Astu sisse ja avasta, kuidas nukud saavad ellu ärkama lavalaudadel ning kui tähtis roll neil teatri maailmas on. See näitus on suurepärane võimalus tutvuda Eesti kultuuripärandiga ja avastada midagi uut ja põnevat!

23. märtsil kell 11 avatakse Nukuteatrimuuseumi keldrisaalis näitus “Teatrinuku anatoomia”, kus eksponeeritavad kaheksa teatrinuku röntgenülesvõtted lubavad näha läbi nuku väliskesta ning vaadelda, mis on teatrinuku sees.

Näitusele on valitud kaheksa teatrinukku, mis sarnanevad rohkem või vähem inimestega. Nukkudest on tehtud näituse jaoks läbivalgustus ehk röntgenpilt, mis võimaldab lisaks erinevatele materjalidele esile tuua teatrinuku kehaosade liitekohti ja keerukamaid mehaanikaid. 

“Näitus vastab mitmetele põnevatele ja intrigeerivatele küsimustele, mille peale külastaja võib-olla ei olegi kunagi mõelnud: missugustest materjalidest koosneb üks teatrinukk? Kas teatrinukul on siseelundid? Mis moodustab teatrinuku skeleti?” selgitas näituse üks kuraatoritest Gerli Mägi.

“Selleks, et saada teatrinukul liikuma pea, suu ja silmad, peidetakse suur osa mehaanikast nuku pähe. Seetõttu on mitmetel nukkudel peas magnetid, vedrud ning kruvid,” tõi Nukuteatrimuuseumi juhataja ja näituse üks kuraatoreist Iti Niinemets näite teatrinuku anatoomilistest eripäradest. 

2313576h5e79t24

Näitust saadab helimaastik, mis on loodud erinevast materjalist nukkude liikumise häältest.

Näituse kuraatorid on Gerli Mägi ja Iti Niinemets, materjalinäidiste teostus ja nõuanded Annika Aedma ja Evelin Vassar, tekstide toimetaja Sirlen Rekkor, tõlkija Liisa Luhakivi, graafiline disainer Helmi-Elfriede Arrak.

Kokkuvõttes pakub Nukuteatrimuuseumi uus näitus külastajatele võimaluse avastada teatrinukkude sügavat sisemust ning sukelduda nende maagilisse maailma. See ainulaadne kogemus annab aimu nukkude loomise keerukast protsessist ning toob esile nende olulise rolli teatrikunstis. Külastajad saavad nautida loomingulisi väljapanekuid ja õppida rohkem nukuteatri ajaloost ja traditsioonidest. Nukuteatrimuuseumi uus näitus pakub imelist võimalust avastada midagi uut ja huvitavat kõigile teatri- ja kunstihuvilistele.

Loe rohkem:  Tarbekunsti- ja disainimuuseumi juhina jätkab Kai Lobjakas | Muuseumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga