Eesti kurlingunaiskond avas MM-il võiduarve | Jääkeegel

2313588hc42ct24

Eesti kurlingunaiskond on pooltuhandi aasta pikkuse ootamise järel lõpuks avanud võiduarve maailmameistrivõistlustel. Pingelises duellis suudeti vastane alistada ning võidurõõmu tähistati südikalt jääkeegli meeskonna poolt. Eestlaste osav mäng ja visadus tekitasid rõõmu ja elevust nii mängijate kui ka fännide seas üle kogu riigi. See võit on vaid algus ning meeskond on kindlalt otsustanud jätkata võidukalt ja tõusta veelgi kõrgemale maailma kurlingumaastikul.

Eesti naiste kurlingukoondis alistas Kanadas toimuvatel maailmameistrivõistlustel Uus-Meremaa 10:7, aga kaotas viimase vooruga Taanile 9:10.

Kohtumises Uus-Meremaaga õnnestus Eestil röövida viiendas voorus kaks kivi ja asuda 4:1 juhtima. Kaheksandas teenis Uus-Meremaa aga koguni kolm punkti ja läks ise 6:5 ette.

Viimase vooru eel oli seis viigis 7:7 ja viimase kivi eelis oli Eestil, kes selle ka ära kasutas, teenides kolm punkti.

Päeva teises matšis tuli kohtuda Taaniga. Nii neljandas kui ka viiendas voorus õnnestus Eestil röövimine ja asuti juhtima 5:2. Kohe järgmises voorus õnnestus taanlannadel aga viigistada.

Seejärel võtsid mõlemad punkte kahekaupa kuni viimase vooru eel juhtis Eesti 9:7. Taanlannadel oli viimase kivi eelis ja Eesti kahjuks õnnestus neil teenida koguni kolm punkti, mis tähendas 10:9 võitu.

Liisa Turmanni juhendatav Eesti koondis jätkab turniiri ühe võidu ja nelja kaotusega. Täisedu on Šveitsil (5-0), Kanadal (4-0) ja Itaalial (4-0). Teisipäeval läheb Eesti koondis vastamisi Jaapani ja Šotimaaga. Mõlemal on sarnaselt Eestile kirjas üks võit ja neli kaotust.

Eesti kurlingunaiskond avas MM-il oma võiduarve ja näitas oma võimet ka rahvusvahelisel tasandil võistelda. See on suurepärane saavutus ja tunnustus meie kurlingu talentidele. Jääkeegel on siin riigis järjest populaarsust kogumas ning meil on põhjust uhkust tunda meie naiskonna tugeva esituse üle maailmameistrivõistlustel. See on suurepärane algus ja loodetavasti innustab see veel rohkem noori sportlasi kurlingut harrastama ning meie spordiala jätkuvat kasvu toetama. Aitäh ja palju õnne meie kurlingunaiskonnale!

Loe rohkem:  Eesti kurlingupaar pääses Kanadas suure slämmi sõelmängudele | Jääkeegel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga