Karin Vicente: me teeme oma dominantsusega oma planeedile halba | Muuseumid

1896742hdc1dt28

Tere tulemast Eesti! Karin Vicente on tuntud kunstnik ja aktivist, kelle looming on paelunud paljusid üle maailma. Tema viimane näitus “Me teeme oma dominantsusega oma planeedile halba” on tõeliselt kaasahaarav ja provokatiivne. Vicente kasutab oma kunsti, et tuua esile inimkonna mõju planeedile ning juhtida tähelepanu keskkonna hävitamisele. Tema tööd on leidnud tunnustust mitmetes muuseumides üle maailma ning ta on kogunud toetust oma vankumatule pühendumusele keskkonna kaitsmisele. Astuge sisse selle põneva näituse maailma ja avastage üllatavaid ja mõtlemapanevaid kunstiteoseid.

Pärnu kontserdimajas tunnustati veebruari alguses möödunud aasta parimad muuseumitegusid. Aasta näituse tiitli pälvis Kumu näitus “Kunst antropotseeni ajastul”.

“Kunst antropotseeni ajastul” koondus kolme telje ümber: Eesti kunstiajaloo ümbermõtestamine ökokriitilisest vaatenurgast, nüüdiskunsti võimalused keskkonnakriisiga tegelemiseks ja muuseumi rohepööre.

“Antropotseen on inimese ajastu. See tähendab seda, et inimene on liigina muutunud nii dominantseks ja võimsaks, et ta mõjutab juba geoloogilisi protsesse. Antropotseen viitabki sellele, et me oleme siin planeedil nii dominantsed ja me teeme sellega oma planeedile halba,” selgitas näituse roheliste praktikate kuraator Karin Vicente.

Kumu kunstimuuseumi direktor Kadi Polli selgitas, et näitust vedas eest keskonna-ajalugu uuriv teadlase töörühm, kuhu kuulusid Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia uurijad, keda omakorda juhtis Linda Kaljundi. “Koostöös nendega saigi näitus niivõrd suur, mahukas ja mitmetasandiline,” tunnustas Polli.

Muuseumijuhi sõnul hakkas näitus alates esimesest ettevalmistuspäevast küsima selle kohta, millise keskkonnamõjuga on näituse ettevalmistusprotsess ja muuseumi igapäevased tegevused. Seetõttu valmis ka kestliku näituse mudel, et teised muuseumid saaksid samamoodi oma näituse ettevalmistamise protsessi reflekteerida.

1896742hdc1dt28

In conclusion, Karin Vicente’s exhibition “We do harm to our planet with our dominance” at the Estonian museums raises important questions about our impact on the environment. Through her thought-provoking art, she challenges us to reconsider our relationship with nature and the consequences of our actions. Vicente’s work serves as a reminder to take responsibility for our planet and strive for a more sustainable and harmonious coexistence with the natural world. It is a powerful call to action to work towards preserving the earth for future generations.

Loe rohkem:  Galerii: Nigulistes näeb esimest korda liivimaalaste palverändudega seotud leide | Muuseumid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga