Nuggets tuli suurest kaotusest välja, Celtics teenis 50. võidu | Korvpall

2303688h3014t24

Eesti korvpallisõpru rõõmustab kindlasti teade, et Nuggets suutis välja tulla suurest kaotusest ning Celtics teenis juba oma 50. võidu. See sündmus näitab, kui põnev ja ettearvamatu võib olla NBA hooaeg. Mõlemad meeskonnad on näidanud oma tugevust ja võitlusvaimu ning pakuvad korvpallisõpradele põnevaid mänge ja emotsioone. Loodame näha, kuidas mõlemad meeskonnad jätkavad oma võidukäiku ning pakuvad meile veel palju põnevat korvpalli näha.

Korvpalliliigas NBA jäi tiitlikaitsja Denver Nuggets Toronto Raptorsi vastu 22-punktilisse kaotusseisu, kuid suutis sellest kodupubliku toetusega võidukalt välja kaevata. Boston Celtics alistas Portlandi, saades sellega esimeseks meeskonnaks, kes sel hooajal 50 võitu teeninud.

Suure tõenäosusega play-in kohtadelt eemale jääv Raptors alustas tiitlikaitsja vastu hästi ning haaras esimese veerandi lõpus ohjadest, tormates teisel veerandil 22-punktilise eduseisuni. Raptors juhtis ka kolmanda veerandi keskel 21 silmaga, kuid Nuggets sai siis hoo sisse ja lihvis vahe otsustavaks veerandiks viiele punktile.

Toronto säilitas esialgu nappi edu, kuid seitse minutit enne mängu lõppu pääses kodumeeskond juhtima ning saavutas siis viiepunktilise edu. Kuigi Raptors võitles südikalt, püsis tiitlikaitsja Nuggets võidukal kursil ja vormistas lõpuks 125:119 (32:34, 19:34, 42:30, 21:32) võidu.

Nuggetsi vedur oli ei keegi muu kui keskmängija Nikola Jokic, kes tegi taaskord suurepärase partii. Serblane tegi 35 punkti, 17 lauapalli ja 12 resultatiivse sööduga oma karjääri 126. kolmikduubli, lisaks tegi ta kuus vaheltlõiget ja pani kaks blokki. Jamal Murray lisas 26 silma ja 12 korvisöötu.

Boston Celtics asus võõrsil Portland Trail Blazersi vastu mängutempot dikteerima algusest ning saavutas poolajaks 14-punktilise eduseisu. Celtics tagasi ei vaadanud ning paisutas edu enne mängu lõppu veel 24 punktile, realiseerides lõpuks 121:99 (37:28, 29:24, 22:23, 33:24) võidu.

Loe rohkem:  Läänes juhtohje hoidev Minnesota kaotas eduseisust | Korvpall

Jaylen Brown ja Jayson Tatum viskasid kahe peale 53 punkti (Brown 27, Tatum 26), veel neli Celticsi meest jõudsid kahekohalise punktisummani. Lätlane Kristaps Porzingis jättis mängu jalavigastuse tõttu vahele. Portlandi eest oli parim Deandre Ayton, kes lõpetas 22 punkti ja 15 lauapalliga.

Chicago Bulls kaotas koduplatsil Dallas Mavericksi vastu avaveerandi 28 punktiga ning pidi kohtumise lõpuks Mavericksi 127:92 (44:16, 18:26, 36:22, 29:28) paremust tunnistama.

Äsja järjestikuste 30-punktiliste kolmikduublite rekordi püstitanud Luka Doncic jagas 14 korvisöötu ja haaras 12 lauapalli, aga piirdus seekord 27 punktiga. Dereck Lively lisas 22 silma, Daniel Gafford panustas suures võidus 20 punktiga. Bullsi eest skooris Onuralp Bitim 17 punkti, Henri Drell jäi koosseisust välja.

Teised tulemused:
Detroit Pistons – Charlotte Hornets 114:97
Cleveland Cavaliers – Phoenix Suns 111:117
San Antonio Spurs – Golden State Warriors 102:112

Kokkuvõttes võib öelda, et Nuggetsi võit tuli suure üllatusena pärast nende hiljutist kaotust. Nende võidukäik näitab meeskonna võimsat taastumisvõimet ja võimet välja tulla rasketest olukordadest tugevamana. Samal ajal teenis Celtics oma 50. võidu hooajal, tõestades oma kindlat positsiooni liigatipus. Mõlemad meeskonnad on näidanud suurepärast mänguoskust ja tahtejõudu ning on kindlasti tulevikus oodata põnevaid ja emotsionaalseid korvpallimänge.