Northugile anti Tour de Ski võidutrofee | Suusatamine

2247009he902t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime põnevat uudist suusatamise maailmast – legendaarne Norra suusataja Petter Northug võitis lõpuks oma karjääri jooksul esimese Tour de Ski võidutrofee. Kuid see võit ei tulnud lihtsalt, vaid oli täis põnevaid pöördeid ja elavaid emotsioone. Northug on alati olnud suusamaailmas tuntud oma võitlusvaimu ja enesekindluse poolest ning tema võidu üle on põhjust rõõmustada mitte ainult Norra, vaid ka kogu suusasõprade maailmas. Tulge ja sukelduge kiiretempolisse suusamaailma ning jagage seda põnevat hetke koos meiega!

Norra murdmaasuusataja Petter Northug sai enam kui üheksa aastat pärast võistlust kätte 2015. aasta Tour de Ski võidutrofee.

Tour de Ski oli algselt lõppenud tema koondisekaaslase Martin Johnsrud Sundby võiduga, aga 2016. aasta juunis otsustati viimane tiitlist dopingurikkumise tõttu ilma jätta.

See tähendas esikohta Northugile, aga kuni lõppenud nädalavahetuseni ei olnud võitjale määratud trofeed temani toimetatud ja see kogus tolmu Norra suusaliidu laos.

Nesis toimunud Norra karikavõistluste etapil anti auhind Northugile pärast 35. kohaga lõppenud 10 km vabatehnikasõitu siiski üle. Kombekohaselt pidi suusataja panema eelnevalt kätte valged kindad.

“Ma sain auhinna, mitte küll esituse eest siin Nesis, aga 2015. aasta Tour de Skilt,” sõnas Northug kodumaisele telekanalile TV 2. “See on esimene kord, kui saan trofeed katsuga. Väga hea on seda koju viia.”

Kui laupäeval lõpetas Northug võistluse neljandas kümnes, siis pärast auhinna kättesaamist tuli tipmises konkurentsis võistlemisest loobunud norralane 20 km klassikatehnikasõidus David Thorviki järel juba teiseks.

Northugi jaoks on tegemist karjääri ainsa esikohaga Tour de Skil. Kolmel korral lõpetas ta kokkuvõttes teisel ja kahel korral kolmandal kohal. Neljal korral tuli norralane võitjaks sprinterite punktiarvestuses.

Loe rohkem:  Kaks Eesti sprinterit jõudis U-23 MM-il 30 hulka | Suusatamine

Vaata pilte Northugist auhinnaga siit.

Kokkuvõttes võib öelda, et Petter Northugi võidutrofee loovutamine on olnud suureks üllatuseks ja kahetsuseks Eesti suusafännidele. See on kahtlemata kurb uudis, kuid samas avab see ukse uutele võimalustele teistele suusatajatele võiduheitluses. Tour de Ski on alati olnud põnev ja ootamatu võistlus ning me ei tea kunagi, mis võib juhtuda järgmisel aastal. Seega jääme lootusrikkaks ja ootame põnevusega tulevaid suusavõistlusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga