Norra niigi nimekas suusaseltskond täienes veel ühe pjedestaalimehega | Suusatamine

2256363h8f32t24

Tere tulemast Eesti suusailma uusimate uudiste juurde! Norra suusaseltskond on juba tuntud oma tipptasemel sportlaste poolest ning nüüd on nende ridadesse liitunud veel üks pjedestaalimees. Uudis sellest on tekitanud elevust kogu suusatamise kogukonnas üle maailma. See täiendus tõotab tuua kaasa põnevaid võistlusi ja suurendada konkurentsi meeste suusamaailmas. Loodame, et uus liige toob Norra suusateamile edu ja saavutab suurepäraseid tulemusi rahvusvahelistel võistlustel. Püsige kursis, et saada uusimaid uudiseid selle põnevate suusatamise sündmuste kohta!

Kanadas Canmore’is jätkuval murdmaasuusatamise MK-etapil said norralased pühapäevases meeste 20 km ühisstardist klassikatehnikasõidus kolmikvõidu, kuid pjedestaali viimasele astmele mahtus seekord uus nimi. Naiste samal distantsil võidutses Frida Karlsson.

MK-sarjas viimati detsembri alguses Gällivares võidutsenud 33-aastane Goldberg edestas finišiheitluses Johannes Hösflot Kläbot 0,2 sekundiga. Kolmandaks tuli oma MK-karjääri jooksul esmakordselt pjedestaalile jõudnud 27-aastane Mattis Stenshagen (+0,5), kes edestas MK-sarjas üldliidrit Harald Östberg Amundseni kõige napimalt, 0,1 sekundiga.

“Ühisstardist sõidud on alati põnevad. See on närviline ja sa ei tea iial, mis hakkab juhtuma, seega oli mu plaan kogu aeg ees püsida. Olin pärast reedet veidi ebakindel, aga olin nüüd tagasi,” rääkis reedeses ühisstardist 15 km vabatehnikasõidus 28. kohaga leppima pidanud Goldberg.

Sarnase võidu sai Goldberg ka mullu Planica suusaalade MM-il, kus ta edestas 50 km klassikasõidus Kläbot samuti finišijoonel ning võitis siis oma karjääri neljanda MM-kulla. “See oli justkui meenutus Planicast. Kläbot sellist tüüpi võistluses võita on suurepärane. Planicas sain esimeseks, kes teda ühisstardist sõidus võitnud ja olen siiani ainus: nüüd olen seda teinud kaks korda,” lõõpis Goldberg finišis.

Alvar Johannes Alev kaotas 4.11 ja sai 47. koha, Christopher Kalev jäi koondisekaaslasest maha 20 sekundiga ning sai 51. koha.

Loe rohkem:  Laskesuusataja Ränkel võitis Tallinna suusamaratoni | Suusatamine

Jaanuaris Oberhofis enam kui aastapikkuse võiduootuse lõpetanud rootslanna Frida Karlsson kordas kolm nädalat hiljem taas ühisstardist sõidu võitu, kui edestas finišiheitluses soomlannat Kerttu Niskaneni. Duo eraldus kuuepealisest juhtgrupist kolm kilomeetrit enne lõppu ning rootslanna võttis Niskaneni ees lõpuks 1,6-sekundilise võidu.

“Keskendusin täna Kerttuga samas tempos püsimisele, sest ta oli väga-väga tugev. See oli tõeline võitlus, mis oli väga lahe. Mul on hea meel, et mul oli finišiks natuke rohkem energiat säästetud,” sõnas Karlsson.

Kolmandale kohale käinud heitluses edestas Heidi Weng (+8,1) kaasmaalannat Astrid Öyre Slindi 0,3 sekundiga, esikuuikusse mahtusid veel ka Ebba Andersson ja Teresa Stadlober. Laupäevases sprindis MK-karjääri parima, 21. koha saanud Mariel Merlii Pulles starti ei tulnud.

Overall, the addition of another podium finisher from Norway has further solidified their reputation as a dominant force in the world of cross-country skiing. Estonian ski enthusiasts have had the opportunity to witness some truly exceptional performances from the Norwegian team, and the recent addition of another podium finisher only serves to further inspire and motivate the local skiing community. As the winter sports season continues, it will be interesting to see how the Norwegian team continues to perform and whether any Estonian athletes will be able to challenge their dominance.