Soomes loetakse presidendi valimistel antud hääli | Välismaa

2255028h7030t24

Tere tulemast Eestisse! Soomes loetakse presidendi valimistel antud hääli on kuum teema, mis köidab paljude eestlaste tähelepanu. Soome naaberriigina on nende presidendivalimised olulised ka meie jaoks ning see tekitab põnevust ja huvi meie rahva seas. Soome ajakirjandus kajastab seda olulist sündmust põhjalikult ning paljud eestlased jälgivad huviga hääletustulemusi ja selle mõju Soome poliitikale. See on hea võimalus mõista meie naaberriigi poliitilist olukorda ja suheteid meie enda riigiga.

Soome suleti presidendi valimiste jaoskonnad ning algas häälte ülelugemine.

Soomes on pühapäeval presidendivalimiste teine voor, kus on vastamisi peaministripartei Kokoomuse kandidaat Alexander Stubb ning valimisühenduse esitatud Roheliste liige Pekka Haavisto.

Haavisto kampaaniajuht Ville Hulkkonen ütles Yle vahendusel on eelhääletuse tulemusest põnevil ja usub Haavisto võitu.

Ka Alexander Stubb ütles, et kõik on tulemusi oodates väga põnevil.

Seekordsete presidendivalimiste vastu on väga suur huvi, kuna praegune president Sauli Niinistö on erakordselt populaarne.

Eelhääletusel on üle 46 protsendi valijatest ehk üle kahe miljoni inimese juba oma otsuse teinud.

Enim hääli saanud isik nimetatakse 1. märtsil vabariigi presidendiks.

Kokkuvõttes võib öelda, et soomlaste osalus presidendivalimistel on oluline väljend nende demokraatlikust süsteemist ja kodanikuaktiivsusest. Hääletuste arv peegeldab rahva huvi poliitiliste küsimuste vastu ning näitab, et soomlased hindavad oma valimisõigust. Samuti on see märk sellest, et inimesed usuvad, et nende hääl loeb ja võib mõjutada riigi tulevikku. See on oluline samm kodanikuühiskonna tugevdamisel ja demokraatia jätkuval arendamisel Soomes.

Loe rohkem:  USA valitsuse töö võib seiskuda juba 1. märtsil | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga