Noored mitmevõistlejad teenisid Balti meistrivõistlustel esikoha | Kergejõustik

2303919h081dt24

Eesti noored mitmevõistlejad näitasid oma silmapaistvat talenti ja võidutahet, teenides esikoha Balti meistrivõistlustel kergejõustikus. Nende saavutus rõõmustab kogu riigi spordiühendust ning tõestab, et Eesti noorte sportlaste tase on kõrgel tasemel. Nende pühendumus ja treeningute kõvad tulemused on inspireerivaks eeskujuks kõigile spordisõpradele ning tõestavad, et Eesti on tõeline jõujaam spordimaailmas. Tänu nende võidule tunnustatakse nende tööd ja pühendumist mitte ainult riigisiseselt, vaid kogu Baltimaade tasandil.

Möödunud nädalavahetusel Valmieras toimunud U-18 ja U-20 vanuseklassi Balti võistkondlikud meistrivõistlused mitmevõistluses võitis Eesti koondis.

Eestlased kogusid nädalavahetusega 52 488 punkti, teisena lõpetas 48 222 punkti kogunud Läti ja Leedu jäi 42 165 punktiga kolmandaks, vahendab Eesti Kergejõustikuliit.

U-18 vanuseklassi tüdrukute viievõistluses teenisid Eestile kaksikvõidu Mia Mireia Uusorg (3874 p) ja Marleen Ritari (3826 p). Kolmandaks tuli lätlanna Adriana Reitmane (3823 p).

U-20 vanuseklassi neidude viievõistluses tegid Eesti tüdrukud puhta töö. Balti meistriks krooniti Elsa Puu tulemusega 3840 punkti, hõbemedali sai kaela Mirtel Klaar 3724 punktiga ning pronksmedali teenis Emma Kathrina Hein 3601 punktiga. Ka neljas koht kuulus Eesti esindajale – Liisbel Almetile, kes kogus 3526 punkti.

U-18 vanuseklassi poiste seitsmevõistluses tuli Balti meistriks Tristan Konso, kes kogus seitsme alaga 5520 punkti. Hõbeda sai lätlane Karlis Jekabs Karlsbergs 5230 punktiga ning kolmas oli Jan Joonas Pohlak 5015 punktiga.

U-20 vanuseklassi noormeeste seitsmevõistluse võitis lätlane Andris Skadinš 5338 punktiga. Hõbemedali sai kaela Harry Richard Jääger 4984 punktiga ning kolmas oli lätlane Miks Jānis Opolais 4918 punktiga.

Kokkuvõttes võib öelda, et noored mitmevõistlejad tegid Eestile uhke esituse Balti meistrivõistlustel ning teenisid rohkelt kiidusõnu ja tunnustust. Nende pühendumine ja töökus on näidanud, et tulevikus võib Eestil olla palju potentsiaali kergejõustiku valdkonnas. Nende saavutused on suurepärane näide sellest, kuidas noorte sportlaste talent ja vaevanägemine suudavad viia nad esikohale isegi rahvusvahelistel võistlustel. Noored mitmevõistlejad on kindlasti uhkuseks mitte ainult enda riigile, vaid ka kogu Baltimaade spordimaastikule.

Loe rohkem:  Erm teenis MM-i avapäeval iga alaga plusspunkte, Warholm jäi kullata | Kergejõustik

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga