Eesti Kontsert ja Vanemuine alustavad uue kontserdisarjaga “Klassika” | Muusika

2172538h02fat24

Tere tulemast uude muusikalisse seiklusse – Eesti Kontserdi ja Vanemuise “Klassika” kontserdisarja! See kaasahaarav programm pakub kuulajatele võimalust sukelduda klassikalise muusika maailma ning nautida tõelist muusikaloo ilu ja võlu. Olles kaks tuntud muusikaorganisatsiooni, tunneme uhkust selle üle, et saame tuua parimat klassikalist muusikat otse teie kõrvadele. Olge valmis avastama uusi muusikalisi elamusi ja tundma muusika jõudu meie “Klassika” kontserdisarjas!

Eesti Kontserdi ja Vanemuise teatri koostöös kõlab reedel ja laupäeval Tartus ja Tallinnas Vanemuise sümfooniaorkestri uue kontserdisarja “Klassika” esimene kontsert “Tormiloits”.

Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendi Risto Joosti sõnul on ta kontserdikava koostamisel lähtunud sellest, et Vanemuise sümfooniaorkester saaks oma muusikalises teekonnas mängida ja kogeda teoseid, millega orkester oma tavarepertuaaris kokku ei puutu. “Kontserdi keskmes on millegi erilise loomine. Kui kõiki neid teoseid kuulata, siis on see kokku justkui šamaanlik maailmaparandusprotsess,” arvas Joost.

Kontserdisarja nime “Klassika” taga peituvad Joosti sõnul uuemad, meie aja klassikute teosed. Kontserdi avab Erkki-Sven Tüüri teos “Tormiloits”, mille järgi ka seekordne kontserdiõhtu oma nime on saanud.

Soome muusikaajaloo ühe ikoonilisema helilooja Einojuhani Rautavaara vahetu ja värviküllase löökpillikontserdi “Loitsud” toob esmakordselt Eesti kontserdipubliku ette soolo- ja kammermuusikale spetsialiseerunud löökpillimängija Heigo Rosin, kelle jaoks on ülesastumine Vanemuise sümfooniaorkestriga ühtlasi ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorikontsert.

Üle kümne aasta jagu karatetreeninguid on Rosinale andnud idee kombineerida võitluskunsti elemente löökpillimängu liikumistega, tulemuseks on unikaalne mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

“Üllataval kombel jätkab Rautavaara Erkki-Sven Tüüri “Tormiloitsu” muusikalist keelt, mis omakorda viib meid kontserdi teise poolde, kus kõlab Igor Stravinski “Petruška” 1947. aasta versioon. Tüüri ja Stravinski teostes, mis kontserti alustavad ja lõpetavad, on oma rütmide poolest palju ühiseid nimetajaid, mis moodustavad kontserdiõhtul ühise terviku,” rääkis Joost.

Loe rohkem:  Suri The Soft Moonina tuntud Luis Vasquez | Muusika

Klassikalise muusika austajatel on rõõm teada saada, et Eesti Kontsert ja Vanemuine on alustanud uut kontserdisarja nimega “Klassika”. See pakub suurepärast võimalust nautida tipptasemel muusikat ning tutvuda erinevate muusikastiilide ja artistidega. Sellised algatused on olulised kultuuripärandi säilitamiseks ning muusikaarmastuse edendamiseks. Loodame, et see kontserdisari toob rõõmu ja inspiratsiooni kõikidele muusikahuvilistele üle Eesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga