Nöep: Londonis esinedes on panused suuremad | Muusika

2261265h2286t24

Tere tulemast Eestisse! Nöep, andekas kodumaine muusik, on võtnud suuna Londonisse, et seal lavalaudadel kõik piirid ületada. Tema ainulaadne helikeel ja sügavamõtteline sõnum on võitnud kuulajate südamed üle kogu maailma. Nöepi etteaste Londonis toob kaasa suuremad panused ja ootused, sest ta on valmis näitama maailmale, milleks ta võimeline on. Olgu valmis sukelduma tema kelmikasse meloodiatesse ja avastama uusi emotsionaalseid kõrgusi tema muusikas. Nöepi sõnum jõuab ka siia ja kutsub sind osa saama sellest mastaapsetest muusikalised seiklustest.

Hiljuti uue singli välja andnud Nöep võttis vabariigi aastapäeva vastu Ühendkuningriigis, kus andis kolm edukat kontserti.

Eesti muusikaauhindadel aasta meesartisti ja aasta popartisti kategooriates auhindu noppinud Andres Kõpper andis hiljuti Hollandi plaadifirma alt välja uue singli “Go Home, You’re Drunk”, millel teeb kaasa ka Saksamaalt pärit laulja Riiva. Vabariigi aastapäeva võttis Kõpper vastu Londonis, kus ta andis ka kolm väljamüüdud kontserti. Täpset statistikat teadmata arvab Kõpper, et saalides oli pooleks kohalikke ning seal toimetavaid eestlasi.

Kontserdid paigutab muusika oma karjääri parimate hulka. “Kahju, et neid õnnestunud üles võtta, aga kuidagi nii mõnus oli. Nii hästi tuli välja. Mul olid laval veel Emily Roberts ja Riiva, kellega meil uus lugu on, ning tund aega ja 20 minutit väga sujuvat sõitu,” selgitas Nöep Raadio 2 hommikuprogrammis.

Kontserdid olid ka keskmiselt suurema kalorikuluga. “Hüppamist oli omajagu palju,” tõdes Kõpper. Laval toimuva füüsilise tegevuse tõttu Kõpper trenni tegemata ei jäta. “Seda rohkem peaks tegelikult trennis käima, sest seda parem on laval olla. Kusjuures see anna väga tunda, kui füüsilist aktiivsust pole üldse olnud ja siis oled laval. See lödi olek ikkagi lavale ei sobi,” tõdes Kõpper.

Loe rohkem:  NPR-i muusikatoimetaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor on nagu hästi reguleeritud orel | Muusika

Heale kontserdile andis kaasa ka nädal aega muusika kirjutamist Viinis, kus Kõpper sai hääle lahti lauldud. “Üks kirjastaja korraldas seal ühte n-ö camp’i ja siis ma olin seal nädal aega ja kirjutasin muusikat,” sõnas Kõpper. Kui plaadifirma keskendub Kõpperile kui artistile Nöep, siis kirjastaja keskendub Kõpperile kui Andres Kõpperile, kes kirjutab muusikat endale ja teistele, selgitas artist. “Ja proovib viia kokku üha paremate artistide ja kirjutajatega, et teha veel paremat muusikat ja pappi teenida,” selgitas Kõpper.

Kuigi Kõpperi sõnul võib ka ise kohale minna ja kontserte korraldada, siis Nöepil aitas Inglismaal promootorina kontserte korraldada Scruff Of The Neck. “Nemad pakkusid välja sellise koha nagu Omeara, mis on kellegi sõnul ühe Mumford and Sonsi tüübi oma, ja ajavad nüüd meie Suurbritannia suunda, et seal väikestviisi kanda kinnitada,” ütles ta. Londonis esinemine on Kõpperi sõnul ka veidi suurema panusega, sest vigade parandust on raskem teha. “Kui millegagi väga mööda lased, siis on raske teist võimalust saada,” tõdes Kõpper.

Nöep’i esinemine Londonis näitab tema kasvavat populaarsust ja tugevat muusikalist talenti. Ületades keelebarjääre ja tõustes rahvusvahelisele lavale, näitab Nöep, et Eesti muusikat on võimalik edukalt eksportida ja levitada üle maailma. Tema panused ja pühendumus muusikale on suuremad kui kunagi varem ning see on selgelt näha tema esinemistel ja loomingus. Eesti muusikud on avastamas uusi võimalusi ja potentsiaali maailma muusikatööstuses ning Nöep on selle suurepäraseks eeskujuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga