NPR-i muusikatoimetaja: Eesti Filharmoonia Kammerkoor on nagu hästi reguleeritud orel | Muusika

2215293hb357t24

Tere tulemast Eestisse! Täna räägime Eesti Filharmoonia Kammerkoorist, mida on kiidetud kui hästi reguleeritud orelit. Rahvusringhäälingu (NPR) muusikatoimetaja Tom Huizenga kiitis koori täpsust ja kirge, nimetades neid üheks maailma parimaks kooriks. Eesti Filharmoonia Kammerkoor on tuntud oma võimsa kõla ja ainulaadse repertuaari poolest ning nende esinemised on alati emotsionaalselt haaravad. Kui olete muusikaarmastaja, siis ärge laske võimalust EFK kontserti külastada mööda!

Eesti Filharmoonia Kammerkoor on pärast viieaastast pausi kontserdireisil Ameerika Ühendriikides ja Kanadas. Esitusel on nii Giovanni Pierluigi da Palestrina ja Arvo Pärdi looming, mis dirigent Tõnu Kaljuste sõnul peegeldab koorimuusikat läbi sajandite.

“Teeme taolise muusikalise vitraaži, mille ühe killukese saame 1590ndate muusikast ja teise killukese meie enda kodumaalt Arvo Pärdi näol. Selline vitraaž-kollaaž võib öelda kujundlikult,” kirjeldas Kaljuste.

Kammerkoori kultuurisidemed Põhja-Ameerikaga ulatuvad 90ndatesse ning käimasolev kontserdireis on järjekorras 17. Ülemaailmse pandeemia tõttu tekkinud pausi järel ollakse aga taas teisel pool ookeani ning vastu võeti nad sama soojalt nagu alati.

“Ameerika sõidud alati täidavad patareisid selle tohutult energilise publiku vastuvõttudega. Nad on alati marulised,” kiitis dirigent.

Aastate jooksul on kooril välja kujunenud oma publik, kes tunneb suurt huvi Eesti muusika vastu.

“See koor on nagu üks organism, millel on kõik vajalikud värvid. See on nagu hästi reguleeritud orel, kuid isegi veel parem oma inimhäälte tõttu. Ma olen praegu pisut rabatud. See, kuidas Arvo Pärt oma muusikat üles ehitab – seal on nii palju draamat, ma lihtsalt olen vapustatud,” kommenteeris NPR-i muusikatoimetaja Thomas Huizenga.

Ka Eesti kogukonnale Põhja-Ameerikas on kammerkoori külaskäik olulise tähtsusega.

“Siin oli hästi palju rahvast, kes meie kooris laulavad ja lihtsalt tulid Eesti muusikat kuulama ja nautima. Ma arvan, et see oli neile inspireeriv ja tore on õppida sellistelt professionaalsetelt lauljatelt, kuidas ühtselt hingata ja laulda,” rääkis Baltimore-Washingtoni Eesti segakoori dirigent Tjorven Hairfield.

Loe rohkem:  Nädala album. Kanye Westi kokkuklopsitud demod | Muusika

Eesti Filharmoonia Kammerkoori on Põhja-Ameerika kontserdireisi raames külastanud New Yorki, Torontot ja Wahingtoni. Kolmapäeval pannakse tuurile punkt Philadelphias.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti Filharmoonia Kammerkoor on tõepoolest hästi reguleeritud orel, nagu NPR-i muusikatoimetaja mainis. Nende suurepärane harmoonia ja täpne muusikaline väljendus annavad tunnistust koori pühendumusest ja professionaalsusest. Nende esitused on kui täiuslikult kõlavad akordid, mis kõnetavad kuulajaid sügavalt. Kammerkoor on kindlasti üks Eesti muusikamaastiku olulisi osatäitjaid ja nende tõus rahvusvahelisele areenile on vaid aja küsimus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga