Navalnõi meeskond: Moskva ja lääs arutasid vangide vahetust enne Navalnõi surma | Välismaa

1708950251 2280663hddcat24

Tensions are high as the fate of Russian opposition leader Alexei Navalny hangs in the balance. The recent talks between Moscow and the West regarding a potential prisoner exchange have sparked hope but also deep concern. Will Navalny be released or will his situation take a darker turn? As the world watches and waits, the future of Navalny and the state of Russian politics remain uncertain.

Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht Maria Pevtšihh väitis esmaspäeval, et Vene võimud tapsid Vene poliitvangi ja opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi, sest läbirääkimised lääneriikidega tema vabastamiseks jõudsid lõpusirgele. Samas väidab Ukraina luure peavalitsuse (HUR) juht Kõrõlo Budanov, et Ukraina luure andmetel suri Navalnõi trombi tagajärjel.

Esmaspäeval väitis Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht Maria Pevtšihh, et Vene võimud tapsid Navalnõi, sest Venemaa ja mitme lääneriigi vahel peeti läbirääkimisi Vene vanglas olnud Navalnõi ja kahe USA kodaniku välja vahetamiseks Saksamaal süüdi mõistetud Vene palgamõrvari ja FSB agendi Vadim Krassikovi vastu.

“Navalnõi oleks pidanud pääsema vabadusse mitme järgmise päeva jooksul, sest meie jõudsime otsuseni tema väljavahetamiseks. Veebruari alguses pakkus Putin vahetada välja FSB ohvitserist mõrtsukas Vadim Krassikov, kes istub Berliini vanglas mõrva eest, kahe Ameerika kodaniku ja Aleksei Navalnõi vastu,” ütles Pevtšihh.

Pevtšihhi sõnul sai ta 15. veebruaril kinnituse, et läbirääkimised vangide väljavahetamiseks jõudsid lõpusirgele. Ta lisas, et Navalnõi mõrvati Putini korraldusel kõigest päev hiljem, sest Vene president ei tahtnud Navalnõi vabastada.

Navalnõi suri ootamatult 16. veebruaril Venemaal Arktikas asuvas koloonias. Tema pere ja toetajad on süüdistanud Vene autoritaarset juhti Vladimir Putinit silmapaistva opositsioonipoliitiku mõrvas kohe peale uudise teatavaks tegemist. Navalnõi emale edastatud ametlikus surmatõendis seisab, et Navalnõi surm oli loomulik.

Loe rohkem:  ERR USA-s: superteisipäev võib olla Haley viimane võimalus | Välismaa

Navalnõi korruptsioonivastase organisatsiooni juht lisas, et surnud poliitiku liitlased on töötanud kaks viimast aastat Vene vanglates olevate poliitvangide väljavahetamise nimel Vene luurajate vastu. Samas polnud Lääne valitsused Pevtšihhi sõnul sellest skeemist piisavalt huvitatud.

Samal ajal ütles Venemaa täiemahulise sissetungi Ukrainasse teise aastapäeva puhul peetud üritusel Ukraina luure peavalitsuse (HUR) juht Kõrõlo Budanov, et tema andmetel suri Navalnõi trombi tagajärjel.

“See on enam-vähem kinnitatud info,” lisas Budanov.

Kui ajakirjanik päris Budanovilt, kas see tähendab, et Navalnõi surm oli loomulik, vastas Budanov jaatavalt, lisades, et “see on see, mida me teame”.

“Ma ütlen teile: me ei saanud seda teavet internetist. Kuid paraku oli see loomulik surm,” ütles Budanov.

Kokkuvõtlikult, Navalnõi meeskonna ja Moskva vahelised vangide vahetamise läbirääkimised, mis viidi läbi vahetult enne Navalnõi surma, sümboliseerivad keerulist suhet Venemaa ja lääneriikide vahel. Võitlus poliitiliste vangide ja nende vabaduse eest jätkub ning see juhtum näitab, kui oluline on rahvusvaheline sekkumine inimõiguste tagamisel. Navalnõi surm on kaotus demokraatiale ja õigusemõistmisele Venemaal ning see paneb lääneriigid rõhutama vajadust võidelda julgeoleku- ja õigusrikkumiste vastu kogu maailmas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga