Nikki Haley loobub püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks | Välismaa

2296566h656et24

Esmaspäeval teatas endine USA ÜRO suursaadik Nikki Haley, et ta ei kavatse kandideerida vabariiklaste presidendikandidaadiks 2024. aastal. See otsus on löönud laineid nii poliitikaringkondades kui ka avalikkuses üle maailma. Haley on olnud üks potentsiaalseid kandidaate järgmistel valimistel ning tema loobumine on tekitanud palju spekulatsioone ja küsimusi tema poliitilise tuleviku kohta. Paljud inimesed ootavad pingsalt, mis saab edasi ning millised valikud Haley teeb oma karjääri jätkamisel.

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid ajalehele The Wall Street Journal, et Lõuna-Carolina osariigi ekskuberner ja endine USA saadik ÜRO juures Nikki Haley loobub püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks 2024. aastal peetavatel valimistel.

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid, et Haley peab kolmapäeval kõne. Siis teatab Haley, et loobub püüdlemast vabariiklaste presidendikandidaadiks, vahendas The Wall Street Journal.

Haley otsus tuleb päev pärast superteisipäeva. Endine president Donald Trump saavutas teisipäeval suure võidu ning võitis vabariiklaste eelvalimised 14 osariigis. Haley võitis napilt ainult ühes osariigis, milleks oli Vermont. 

Asjaga kursis olevad inimesed ütlesid, et Haley ei hakka toetama ühtegi kandidaati. Haley peaks jätkama oma parempoolse sise- ja välispoliitika propageerimist. Samuti plaanib ta hoiatada isolatsionismi eest. 

Viimased küsitlused näitavad, et Haley oli populaarne äärelinnas elavate naiste ja sõltumatute valijate seas. Seega peab Trump üldvalimiste võitmiseks Haley toetajad enda selja taha saama. 

Nikki Haley loobumine vabariiklaste presidendikandidaadiks püüdlemisest on ootamatu uudis, mis jättis paljud tema toetajad Eestis ja mujal maailmas üllatunuks. Tema otsus võib mõjutada oluliselt 2024. aasta USA presidendivalimiste dünaamikat ja lõpptulemust. Ehkki Haley on olnud USA poliitikas mõjukas tegelane ning tema kandidatuur oli paljudele lootuseks, on tema tagasitõmbumisega tekkinud tühimik Eesti ja teiste riikide välispoliitika suunal. Ootame huviga, kuidas see sündmus mõjutab tulevikus USA-Eesti suhteid ja globaalset poliitilist maastikku.

Loe rohkem:  Euroopa Parlamendi liberaalid valisid uue juhi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga