Uuring: Trump juhib Lõuna-Carolinas Haley ees 26 protsendipunktiga | Välismaa

2240418hfc4ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uuringud näitavad, et USA endine president Donald Trump juhib Lõuna-Carolina osariigis endise Ühendriikide suursaadiku ÜRO-s Nikki Haley ees 26 protsendipunktiga. See uudis on tekitanud suurt tähelepanu kogu maailmas ning arutelud selle üle, milline võiks olla Trumpi poliitiline tulevik. Lõuna-Carolina osariik on üks olulisemaid valimispiirkondi USA presidendivalimiste kontekstis, seega on selle uudise mõju laiem kui vaid ühe osariigi sisene. Jääge edasi, et saada rohkem teavet selle põneva arengu kohta!

Lõuna-Carolina osariigis toimuvad veebruari lõpus vabariiklaste partei eelvalimised ning Donald Trump juhib seal Nikki Haley ees 26 protsendipunktiga. Haley oli aastatel 2011-2017 Lõuna-Carolina kuberner.

Trumpi toetus on Lõuna-Carolinas 58 protsenti, Haley toetus on 32 protsenti, selgub ajalehe Washington Post ja Monmouthi ülikooli poolt läbi viidud küsitlusest. 

Haley teeb praegu Lõuna-Carolina osariigis aktiivselt kampaaniat ning üritab seal oma toetust suurendada. Ka teised küsitlused siiski näitavad, et Trumpi edu Haley ees on mäekõrgune. Näiteks ühe uuringu kohaselt on Trumpi edu lausa 27 protsendipunkti, vahendas New York Post. 

Ligi 70 protsenti küsitletutest eeldab, et Trump suudab presidendivalimistel võita Joe Bidenit. Haley puhul arvas sama 62 protsenti küsitletutest. 

Ligi 50 protsenti valijatest ütles ka, et toetasid senaator Tim Scotti otsust toetada Trumpi, mitte Haleyt. 24 protsenti valijatest leidis, et Scott oleks pidanud Haleyt toetama. Tim Scott esindab senatis Lõuna-Carolina osariiki. 

Eelnev uuring näitab selgelt, et Lõuna-Carolina on president Donald Trumpi toetajate seas jätkuvalt tugevalt esindatud. Haley toetuse tagasihoidlikkus võib viidata sellele, et tema populaarsus võib olla langustrendis selles osariigis. Trumpi märkimisväärne juhtimine uuringus näitab tema kindlat tugevust Lõuna-Carolina valijate seas. Kuid siiski on oluline meeles pidada, et uuringud on vaid hetkeolukorra peegeldus ning tegelik valimistulemus võib osutuda üllatavaks.

Loe rohkem:  Ida-Euroopa põllumehed protestivad 22. veebruaril riigipiiridel | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga