Otse kell 14.30: vestlusring “Kohalik ja kohatu: regionaalne ööelu” | Muusika

2261046hf791t24

Tere tulemast meie vestlusringile “Kohalik ja kohatu: regionaalne ööelu”. Kell 14.30 algaval arutelul uurime, kuidas erinevad Eesti piirkonnad mõjutavad ööelu ja kuidas kohalik identiteet seda kujundab. Pakume huvitavaid vaatenurki ja arvamusi selles põnevas kultuurilises teemas. Lisaks saate nautida kaasahaaravat muusikat, mis loob õdusa õhkkonna meie sündmusel. Oleme kindlad, et saate sellest üritusest palju inspiratsiooni ja elamusi!

Kolmapäeval toimub Erinevate Tubade Klubis Eesti muusikaturu fookuspäev, mille raames toimub muuhulgas ka vestlusring “Kohalik ja kohatu: regionaalne ööelu”. Kell 14.30 algavat vestlusringi saab otseülekandes jälgida ka kultuuriportaalis.

Värskelt loodud Eesti Ööelu Liidu liikmetele ja huvigruppidele on kiirelt selgeks saanud, et regionaalsed eripärad mõjutavad ka ööelukultuuri ja suhtumist sellesse. Arutleme, milliste ööelu küsimuste ja lahendustega seisavad silmitsi erinevates Eesti regioonides tegutsevad organisatsioonid. Uurime, kuidas suhtuvad ja sekkuvad ööellu kohalikud omavalitsused; kuidas käitub ja turvab seda kohalik politseistruktuur; millised on alkoholimüügi- või mürapoliitikad ning mida arvavad kohalikud elanikud öist programmi pakkuvatest kohtadest.

Panelistid:

Villem Varik, Viljandi ettevõtja ja kultuurikorraldaja
Vladimir Aret, Narva ööklubi Geneva projektijuht
Roman Demtšenko, Tallinna Paavli Kultuurivabriku asutaja
Karin Kiplok, Tartu Kivi Baari juhatuse liige
Natalie Mets, Tallinna öölinnapea

Moderaator:

Maike Lond, Eesti Ööelu Liidu tegevjuhi asetäitja

Vestlusring algab kell 14.30 ja kestab orienteeruvalt kuni kell 15.30.

Päeva jooksul saab ERR-i kulturiportaalis näha ka ülekannet paneelist “Kaks takti ette või tagasi? Muusikameedia 2024” algusega 16.00.

Kohaliku ja kohatu ööelu teema tõi esile olulised küsimused ja arutelud selle üle, kuidas regionaalne ööelu mõjutab kogukonda. Kuigi mõned näevad ööelu kui kohatut ja häirivat, rõhutas vestlusring selle olulisust kogukonna arengus ja kultuurilises mitmekesisuses. Muusika mängib olulist rolli ööelu kujundamisel ja identiteedi loomisel ning see peaks olema toetatud ja väärtustatud kogu kogukonna poolt. Oluline on jätkata dialoogi ja koostööd, et luua tasakaalustatud ja jätkusuutlik ööelu kõigile osapooltele kasulikus keskkonnas.

Loe rohkem:  Tallinn Music Week avalikustas tänavuse festivali muusikaprogrammi | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga