NBA-ga lõpparve teinud Rubio sõlmis Barcelonaga lepingu | Korvpall

2248938hc245t24

Tere tulemast, korvpalli fännid! NBA-st lahkunud Hispaania äss Ricky Rubio on tagasi oma kodumaal pärast sõlmides lepingu Barcelona korvpalliklubiga. See uudis on tekitanud suurt elevust nii Hispaanias kui ka üle maailma, kuna Rubio on tuntud oma mänguoskuste ja kirgliku mängustiili poolest. Pärast edukat karjääri NBA-s otsustas Rubio naasta Euroopasse ja liituda ühe tugevama korvpalliklubiga Euroopas. Oleme kõik põnevil, et näha, kuidas ta oma uues meeskonnas hakkama saab ning millist mõju avaldab Euroopa korvpallimaastikule.

Aasta alguses vaimse tervise huvides NBA karjääri lõppenuks kuulutanud Hispaania korvpallur Ricky Rubio on sõlminud lepingu Barcelonaga, milles ei ole aga kohustust meeskonda väljakul esindada.

Juba 15-aastaselt profikarjääri alustanud Rubio otsustas mullu suvel korvpallist aja maha võtta ning teatas käiva aasta alguses, et on otsustanud NBA-ga pärast 12-aastast karjääri lõpparve teha.

Tagamängija naasis raskest perioodist taastumiseks kodumaale ja liitus Barcelonaga, kelle eest ta aastail 2009-2011 ka mängis. Kolmapäeval kirjutas väljaanne MARCA, et 20-kordne Hispaania meisterklubi on tagamängija koosseisu registreerinud nii koduses kõrgliigas kui Euroliigas.

Samas lisas väljaanne, et Rubio lepingusse ei kirjutatud sisse kohustust klubi eest võistlussarjades platsile minna. Jaanuari lõpus tegi ta ühismeedias avalduse, milles ütles, et on oma taastumisprotsessis viimasesse faasi jõudnud.

2009. aastal Minnesota Timberwolvesi poolt NBA draft’is viiendana valitud hispaanlane mängis NBA-s 698 kohtumist ning viskas keskmiselt 10,8 punkti ja jagas 7,4 resultatiivset söötu mängus. Lisaks on Hispaania tähtmängija eduka koondisekarjääri jooksul võitnud MM-tiitli (2019), kaks EM-tiitlit (2009, 2011) ning kaks olümpiamedalit: hõbe Pekingis (2008) ja pronks Rio de Janeiros (2016).

Korvpallifännid Eestis on põnevil, et NBA-st lahkunud Ricky Rubio on sõlminud lepingu kodulinna Barcelona korvpalliklubiga. Rubio on alati olnud hinnatud mängija nii NBA-s kui ka Euroopas, ning tema naasmine Euroopa korvpalli on suur uudis kõigile tema fännidele siin. Leping Barcelonaga tõestab, et Euroopa klubid suudavad meelitada endale kõrgetasemelisi mängijaid ning pakkuda väljakutseid ja võimalusi nende karjääriks. See on kindlasti põnev uudis kõigile korvpallisõpradele Eestis ja üle kogu maailma.

Loe rohkem:  Knicks sai viimaste sekundite segaduses vastuolulise võidu | Korvpall

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga