Piret Jaaks avaldas uue lasteraamatu “Öölaps” | Kirjandus

2248950heeb7

Tere tulemast Eestisse! Piret Jaaks, armastatud Eesti kirjanik, on just avaldanud uue ja võrratu lasteraamatu “Öölaps”. See kaunilt illustreeritud lugude kogu viib lugejad kaasa põnevale ja maagilisele seiklusele. Raamat kõneleb ööaegsest maailmast, täis salapära, imesid ja seiklusi, mis köidavad nii noori kui ka vanu lugejaid. Piret Jaaks on loonud midagi erakordset ja inspireerivat ning see raamat on kindlasti üks neist, mida ei saa maha magada. Tulge ja avastage “Öölaps” ise!

Kirjastusel Pegasus ilmus Piret Jaaksi uus lasteraamat “Öölaps”, mis jutustab kõige pisematele sellest, kuidas pimedusehirmust üle saada. Illustratsioonid on teinud kunstnik Lumimari. Raamatu toimetas Tiina Randus.

2248950heeb7

Autor Piret Jaaks ütles, et lähenes lasteraamatule ebatavalise loomemeetodiga. “Kuna olen teatri taustaga, kus toimub väga palju koostööprojekte, siis otsustasin, et seekord ei mõtle ideed üksi välja, vaid saime kunstnik Lumimariga kokku ja arutasime, mis teemad meid mõlemaid innustaksid.”

Ühiselt leidsin nad, et laste seas on palju hirme. “Näiteks hirm pimeduse vastu, vanade keskkondade ja esemete vastu ning muidugi putukate vastu. Otsustasime, et uus raamat “Öölaps” peab aitama neid hirme seljatada,” selgitas Jaaks.

Lisaks tekstile ja illustratsioonidele leiab raamatust veel mitmeid ööga seotud väljendeid ja tegelasi, muuhulgas saavad lapsed näiteks teada, mis on ööviiul ja kes on ööjooksikud.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et Piret Jaaksi uus lasteraamat “Öölaps” on südamlik ja kaasakiskuv lugu, mis räägib öösiti ärkvel olemise võludest. Raamatus leidub kaunis illustratsioonid, mis toovad loo veelgi enam ellu. Autor on suutnud luua lummava atmosfääri ning pakkuda lugejatele meeldejääva lugemiselamuse. “Öölaps” on suurepärane lisand iga lapse raamaturiiulisse ning kindlasti väärib lugemist nii väikeste kui ka suurte raamatusõprade poolt.

Loe rohkem:  Krista Kaer: kirjandus peabki häiriv olema | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga