Narvas oli meeleavaldus ametist vabastatud haiglajuhi toetuseks | Eesti

2288586h1905t24

Esmaspäeval kogunes Narva meeleavaldusele rahvahulk, et näidata toetust linnas ametist vabastatud haiglajuhi Maksim Berngardti suunas. Rahvas väljendas solidaarsust Berngardti vastu, väites, et tema vallandamine on ebaõiglane ning poliitiliselt motiveeritud. Protestijad nõudsid õiglust ja läbipaistvust juhtumi uurimisel ning kutsusid üles ametivõime vastutusele võtma. Meeleavaldus oli emotsionaalne ja südamlik, näidates kogukonna ühtsust ja toetust inimeste õiguste kaitseks.

Narva haigla nõukogu vabastas neljapäeval ametist juhatuse liikme ja haigla juhi Ago Kõrgvee. Narva Raekoja platsile kogunes Kõrgveele toetust avaldama umbes 300 inimest.

Nõukogul oli Kõrgvee vastu 10 nõuet, vahendas ERR-i venekeelne uudisteportaal rus.err.ee

Kõrgvee on nõukogu etteheiteid eitanud ja kavatseb nõudeid advokaatidega arutada ja võib-olla ka vaidlustada.

Kõrgvee ei plaani haiglasse naasta, isegi kui ta otsuse vaidlustab. 1. märtsil läheb Kõrgvee puhkusele ja lendab USA-sse.

Kõrgveed toetavale meeleavaldusele tulid nii haiglatöötajad kui ka tavakodanikud.

Kolmapäeva õhtul pidi Kõrgvee tervise järsu halvenemise tõttu minema Tartu Ülikooli Kliinikumi, kuid neljapäeval osales ta ikkagi Narvas toimunud nõukogu kohtumisel.

Narva haigla nõukogu esimehe ja riigikogu liikme Aleksei Jevgrafovi (Keskerakond) sõnul on Kõrgvee tagandamise põhjuseks see, et ta on võimu kuritarvitanud ja tekitanud Narva Haiglale ulatuslikku rahalist kahju.

Kõrgvee peab oma tagandamist poliitiliseks otsuseks ning on finantsdistsipliini rikkumisi eitanud. Kõrgvee sõnul on haigla rahaasjad korras.

Kokkuvõttes võib öelda, et Narva elanikud seisavad ühiselt ametist vabastatud haiglajuhi toetuseks ning soovivad näidata oma solidaarsust ja toetust tema vastu tehtud otsusele. See meeleavaldus näitab, kui oluline on kogukonna ühtsuse ja toetuse jõud ning kuidas inimesed on valmis seisma õigluse eest. Loodame, et see sündmus aitab tõsta teadlikkust ja tugevdada ühiskondlikku sidusust Narvas ning loob positiivseid muutusi kogukonnas.

Loe rohkem:  Terviseamet soovitab sooja kraanivett mitte juua ega keeta | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga