Narva haigla uus juht on Üllar Lanno | uudised

1137401h72fet24

Tere Narva! Suurepärasest uudisest rääkides on Narva Haigla saanud uue juhi – särava ja kogenud Üllar Lanno! Tema juhtimisel on oodata suurepäraseid muutusi ja edusamme tervishoiuvaldkonnas. Lanno missiooniks on pakkuda kõrgekvaliteedilist tervishoiuteenust kogukonnale ning juhtida haiglat tõhusalt ja professionaalselt. Tema pühendumus ja visioon teevad temast ideaalse valiku juhtima Narva Haiglat ja tagama parimad tulemused patsientidele. Ootame põnevusega, mida tulevik toob ning usume, et Üllar Lanno juhtimisel saavutame suuri saavutusi ja jätkuvat arengut!

Narva haigla nõukogu vabastas neljapäeval haiglajuhi ametist Ago Kõrgvee ning kinnitas tema asemele Üllar Lanno.

Narva haigla nõukogu plaanib Lanno kõrvale palgata ka teise juhatuse liikme, et vähendada personaliga seotud riske haigla juhtimisel. Haigla loob ka seadusest tuleneva auditikomitee.

“Tänan Ago Kõrgveed panuse eest Narva haigla juhtimisel,” lausus SA Narva Haigla nõukogu esimees Aleksei Jevgrafov.

“Ago Kõrgvee on kõrgelt hinnatud arst ja kolme aasta jooksul tegi ta ära suure töö, parandades arstiabi kättesaadavust ning selle kvaliteeti Narvas. Paraku ilmnesid tema töös probleemid, mis olid seotud võimu kuritarvitamise ja finantsdistsipliini rikkumisega. Nõukogu otsustas Ago Kõrgevee seetõttu ametist vabastada ning leida haiglale uus juht. Ühtlasi plaanime teha Ago Kõrgvee rikkumiste kohta politseile avalduse. Uue juhatuse liikme pidime leidma kohe, kuna haigla juhatus on hetkel üheliikmeline ning haigla ei saa jääda juhita ja juhatuse liikmeta,” lisas Jevgrafov.

Tema sõnul seisab Narva haigla silmitsi suurte väljakutsetega ja mahukate projektide edukaks juhtimiseks on vaja inimest, kellel on selles valdkonnas varasem kogemus.

“Narva haigla juurdeehituse projekteerimisega tuleb algust teha võimalikult kiiresti, et 2025. aastal saaks ehitusega alustada. Seejärel tuleb edasi minna olemasoleva hoone renoveerimisega. Üllar Lannol on olemas vastav kompetents ning kogemus nii era- kui ka avalikust sektorist. Mitmeid kriise edukalt juhtinud Üllar Lanno on end tõestanud võimeka ja tasakaaluka juhina,” ütles Jevgrafov.

Loe rohkem:  Peaprokurör Parmas: talletasin vestlusi Laanetiga kirjalike ülestähendustena | uudised

Üllar Lanno sõnul on Narva haigla uue arenguhüppe lävel ning ettepanek tulla kujundama uue põlvkonna meditsiiniasutuse loomist on suur vastutus ja väljakutse.

“Haigla kollektiiv on tubli ja tõestanud ennast nii Covid-19 kriisis kui ka teistel raskematel hetkedel ning usun, et ühiselt pingutades on võimalik jõuda kiiresti arengus edasi. Kõige olulisem on laiapinnaline koostöö, kuna uue põlvkonna haigla sidusus ja teenusmudelid luuakse hästi sihistatud otsuste ning meeskonnatööna,” lisas ta.

Üllar Lanno on omandanud üldarsti kraadi Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas, töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis, Põhja-Eesti regionaalhaiglas, Lääne-Tallinna keskhaiglas, Helsingi Ülikooli keskhaiglas, Hollandi ravimiuuringute kontsernis Stickares ning meditsiinitarvikute ettevõttes Instrumentarium OY.

Ta juhtis Eesti Kohtuekspertiisi Instituuti 14 aastat ja tegutses Siseministeeriumi meeskonnas Euroopa Liidu eesistumise juhtrühmas. Covid-19 põhjustatud kriisi ajal kinnitas toonane sotsiaalminister Tanel Kiik avaliku teenistuse tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul Üllar Lanno terviseameti peadirektoriks.

Terviseameti järgselt on ta lisaks arstitööle juhtinud Eesti esimese erakapitali vähiravi haigla rajamist Tallinnasse. Lanno juhtimisel on Tallinnasse kerkinud esmatasandi ja eriarstiabi pakkuv Merimetsa Tervisekeskus ning Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi peahoone.

Üllar Lanno juhtimisel näeme Narva haigla jaoks kindlasti positiivset muutust. Tema kogemused ja oskused tõotavad suurendada haigla efektiivsust ja patsiendihoolduse kvaliteeti. Lanno püüab kindlasti arendada ka haigla mainet ning suurendada usaldust kogukonna ja patsientide seas. Uus juht toob kaasa värskeid ideid ja lähenemisviise, mis võivad kaasa aidata Narva haigla jätkuvale edule ja arengule. Soovime talle edu tema uues ametis ning usume, et tema juhtimisel suudab haigla saavutada veelgi suuremat edu ja tunnustust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga