Zelenski määras Zalužnõi asemel vägede juhiks Sõrskõi | Välismaa

1707410528 2250588hd777t24

Tere tulemast Eestisse! Ukraina president Volodõmõr Zelenski on teinud üllatava otsuse, asendades vägede juhi Ihor Zalužnõi uue juhiga, Valeri Sõrskõiga. See otsus on tekitanud palju küsimusi ja pole jäänud märkamatuks ka siin Eestis. Kuna meie riik on tihedalt seotud Ukraina ja teiste naaberriikidega, siis on see otsus ka meie jaoks oluline. Järgmine paar päeva toob kindlasti kaasa palju spekulatsioone ja arutelusid nii kohalikus meedias kui ka poliitilistes ringkondades. Oleme põnevil, et saame jagada selle teema üle arvamusi ja mõtteid nii kohalike kui ka külastajatega.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski ja sõjaväejuht Valeri Zalužnõi kohtusid neljapäeval ning nad arutasid muudatuste tegemist Ukraina vägede juhtimisel. Zalužnõi ei jätka Ukraina armee juhtkonna eesotsas ning uueks juhiks sai kindral Oleksandr Sõrskõi.

Zelenski määras vägede eesotsa Oleksandr Sõrskõi. Varem juhtis Sõrskõi Ukraina maavägesid.

Ukraina kaitseminister Rustem Umerov kinnitas, et president vabastas Zalužnõi ametist. 

“Täna tehti otsus muuta Ukraina relvajõudude juhtkonda. Ma olen siiralt tänulik Zalužnõile kõigi tema saavutuste ja võitude eest,” ütles Umerov. 

Zelenski tänas Zalužnõid tema varasema töö eest armee juhtimisel. Zelenski sõnul arutati Ukraina vägede juhtimise uuendamist.

Presidendi sõnul arutati ka seda, kes võiksid kuuluda Ukraina relvajõudude uuenenud juhtkonda ja ta tegi Zalužnõile ettepaneku jääda meeskonda edasi. 

Zalužnõi kinnitas, et tehti otsused Ukraina sõjalise taktika ja strateegia muutmiseks, vahendas Reuters.

Zalužnõi ütles oma avalduses, et tal oli Zelenskiga tõsine vestlus. “2022. aasta ülesanded erinevad 2024. aasta ülesannetest. Seetõttu peavad kõik muutuma ja kohanema uue reaalsusega,” teatas Zalužnõi. 

In conclusion, the decision by Ukrainian President Zelensky to appoint Serskoi as the new military leader in place of Zaluzhnyi is a significant move in the country’s defense strategy. This decision reflects the ongoing efforts to strengthen and modernize the Ukrainian military in the face of ongoing security challenges. It also demonstrates Zelensky’s commitment to making bold decisions in the interest of national security. The appointment of Serskoi will undoubtedly have a far-reaching impact on Ukraine’s military operations and its ability to defend its sovereignty. It will be important to monitor the developments and implications of this decision in the coming months.

Loe rohkem:  Saksa majandus langes 2023. aastal | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga