Villu Jaanisoo rehvidest valminud toolid jõudsid Kumust Pariisi moenädalale | kultuur

2288385h19e1t24

Estonian designer Villu Jaanisoo has taken the fashion world by storm with his innovative creations made from recycled tires. His unique chairs made entirely out of old tires have recently made their way from the renowned Kumu Art Museum in Estonia to the prestigious Paris Fashion Week. Jaanisoo’s sustainable approach to design has captured the attention of fashion enthusiasts and environmentalists alike, showcasing the endless possibilities of upcycling materials in the world of haute couture. His tire chairs have become a symbol of eco-friendly luxury, proving that fashion can be both stylish and environmentally conscious.

Skulptor Villu Jaanisoo rehvidest toolid, mis on tuttavad Kumu kunstimuuseumi fuajeest, jõudsid Pariisi moenädalale, olles brändi Acne Studios moeetendusel kesksel kohal.

Villu Jaanisoo toolid sõitsid Pariisi veebruari alguses. Üks tool kaalub 450 kilo ja selleks, et need Kumu uksest välja saada, läks tarvis kuute meest. Kuigi Kumult soovitakse sageli kunstiteoseid laenata, oli see pakkumine muuseumi jaoks eksklusiivne.

Kumu direktor Kadi Polli selgitas, et kogu Acne Studiose Pariisi moenädalal presenteeritud kollektsioon lähtub Villu Jaanisoo rehvitoolide esteetikast. “Nad olid väga kogenud partnerid, kes said väga hästi aru, mida kunsti laenamine, nende toolide transport ja hoiustamine tähendab. Selles mõttes oli tegemist ideaalse koostööga,” kiitis Polli moemaja.

Villu Jaanisoo toolid on Kumus alates 2006. aastast ja on külastajate seas ülipopulaarsed – nende otsa on rohkelt ronitud ja veel rohkem on rehvidest toolidega pilte tehtud. Ka eilsel moesõul jõudsid toolid väga paljudele fotodele.

2288385h19e1t24

Moemaja tegi Jaanisoo toolide järgi ka tumbad, mille peale külalised istuda said. “Kuna selle kummi otsas on siin peaaegu 20 aastat ronitud, on sel spetsiifiline läige. Nad üritasid seda teksapüksist hõõrutud autokummi läiget ka nende tumbade peal järgi teha,” selgitas Polli.

Loe rohkem:  Presidendi teenetemärgi pälvisid ka kümned kultuuritegelased | kultuur

Moeeksperdi Aljona Eesmaa sõnul on skandinaavia bränd Acne Studios ka eestlastele tuttav. Juba see, et Acne Studios on Pariisi moenädalale jõudnud, näitab tema sõnul, et tegu on suure ja mõjuka brändiga.

“See on väga suur ja väga äge asi. Veel ägedam on, et Acne Studios võttis ja pühendas sellele sotsiaalmeedias eraldi postituse, nad tõid välja, kelle teosed need on, sellise kaliibriga brändid tihti peale ei tee seda,” rõõmustas Eesmaa.

Villu Jaanisoo toolid jõuavad kodumuuseumisse tagasi pühapäevaks.

Villu Jaanisoo looming on jõudnud Pariisi moenädalale ning äratanud seal suurt tähelepanu oma unikaalsete rehvidest valmistatud toolidega. See on suurepärane saavutus Eesti disainile ja näitab meie loovuse ning talentide kõrget taset rahvusvahelisel tasandil. Jaanisoo töö on tõestuseks sellest, et Eesti disainil on koht maailma moemaastikul ning meie kunstnikud suudavad luua midagi tõeliselt erakordset ja innovaatilist. Oleme uhked tema saavutuste üle ning loodame näha veelgi rohkem Eesti disainerite loovust maailma suurimatel moeüritustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga