Musting: kindlasti hea meel, et selline tunnustus tuleb Põlvasse | Käsipall

2248995h57b9t24

Tere tulemast Põlvasse, Eesti käsipalli pealinna! Musting on kindlasti suureks auks meie linnale, et selline tunnustus jõuab siia. Käsipall on alati olnud oluline osa meie kogukonna identiteedist ning Mustingu saavutused teevad meid eriti uhkeks. Meil on hea meel tervitada kõiki Spordihoonesse, et näha Põlva kohalike ja külaliste ühtekuuluvust ja pühendumust sellele suurepärasele spordialale. Olete oodatud osa saama meie kirglikust käsipallikultuurist ja selle auhinnatud Mustingu meeskonnast!

President Alar Karis tunnustab tänavu vabariigi aastapäeval riikliku teenetemärgiga enam kui 150 inimese seas ka käsipallitreener Kalmer Mustingut, kes ütles ERR-ile, et võtab tunnustuse vastu tänutundega.

Põlvas sündinud Musting tuli mängijana kahel korral Eesti meistriks ning sai Põlva Serviti peatreeneriks 2003. aastal. Tema auhinnakappi kuulub muuseas 13 Eesti meistritiitlit ning kolm Balti liiga karikat. Lisaks oli ta aastail 2008-2012 Eesti käsipallikoondise peatreener.

Musting rääkis kolmapäeval pärastlõunal ERR-iga, kuid pärast intervjuud oli vaja sõita Kehrasse, kus Serviti koduse meistriliiga raames õhtul mängib. “Õnnitleda on saanud kõik, aga otseselt üllatusi ei ole. Meil on kihvt kollektiiv, aga meeste kollektiiv. Mehed selliseid suuri üllatusi ei tee,” sõnas Musting.

Ta ütles, et võtab tunnustuse vastu tänutundega. “Kindlasti on heameel, et selline tunnustus tuleb Põlvasse ja Põlva käsipallile ja ka konkreetselt mulle. See on väga-väga meeliülendav,” ütles teenekas treener. “Kui nüüd on juba teatud iga, siis nooremate treenerite osas tunned eriti seda ära, et pead olema eeskujuks.”

Enda juures tooks ta esile töökuse ja süsteemsuse. “Olen aastakümnete jooksul suutnud luua püramiidi, et kogu see tegevus hakkab väikestest peale kuni eduka täiskasvanud võistkonnani. Kindlasti selle juurde majanduslik pool ja kindlasti kogu selle krempli juurde ka selline omadus nagu ausus. See on väga-väga tähtis, need on kõige tähtsamad,” sõnas Musting.

Loe rohkem:  Saksamaa kaotas, aga jõudis EM-il poolfinaali | Käsipall

Mustingu töö ei ole piirdunud vaid käsipalliväljakuga, ta oli aastail 1999-2013 Põlva linnavolikogu liige ning kolm aastat ka aseesimees.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mustingu käsipalliklubil on kindlasti hea meel, et nende töö ja pühendumus on saanud tunnustatud ning et selline suursündmus nagu Eesti meeste käsipalli meistriliiga finaalturniir toimub just nende kodus, Põlvas. See on suurepärane võimalus tutvustada kohalikule kogukonnale seda põnevat spordiala ning luua positiivset kuvandit nii käsipalliklubist kui ka linnast endast. Sellised sündmused aitavad kaasa kohaliku spordikultuuri ja kogukonna arengule ning loovad mälestusi ja emotsioone, mis jäävad kauaks meelde.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga