MM-i viies Bendika: olen näinud ka teisi emasid pärast sünnitamist hästi võistlemas | Laskesuusatamise MM

2252787h01dct24

Tere tulemast Eestisse! Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel on võimalus näha maailma parimaid sportlasi võistlemas ning üks nendest on ka Eesti esindaja, Johanna Taliherm. Ta on viies ema, kes on võistlusradadele naasnud pärast sünnitamist ning tõestanud end tugeva ja visa sportlasena. Tema inspireeriv lugu räägib sellest, kuidas emadus ja tippsport sobivad kokku ning annab eeskuju ka teistele noortele emadele. Sellel aastal toimuval MM-il näeme taaskord, kuidas emad suudavad saavutada suuri asju ning Johanna Taliherm on selleks suurepäraseks eeskujuks.

Laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel Nove Mestos teenis naiste sprindis viienda koha lätlanna Baiba Bendika, kes alles pisut enam kui nelja kuu eest sai emaks.

32-aastane sportlane sõnas, et lootis sellest asjaolust kasu. “Ma olen näinud teisi noori emasid pärast sünnitamist hästi võistlemas, nii et lootsin, et sama toimib ka minu puhul,” lausus ta väljaandele Aftonbladet. “Ma soovisin sama. Olen superõnnelik. See tundub fantastiline.”

Bendika ja tema endisest laskesuusatajast kaasa Ilmars Bricise poeg Emils on Nove Mestos koos emaga kaasas. Võistluste ajal hoolitsevad järeltulija eest vanavanemad. “Imeline on olla sportlane ja ema. Loomulikult esitab see väljakutseid, aga omada peret on võrratu tunne,” lisas lätlanna.

Bendika naases sünnitamise järel võistlustulle juba hooaja esimesel etapil Östersundis, kui tuli sprindis 36. kohale. “Päevaplaani tuleb lapse järgi palju muuta, aga tunneme ennast hästi,” sõnas ta toona intervjuus ERR-ile. “See muutus on olnud hea ja naudin seda täielikult.”

“Ma olen alati imetlenud laskesuusatajaid, kes on emaks saanud. Nüüd olen ise üks nendest. See on mul mõttes olnud mitu aastat ja nüüd tundsin, et oli õige hetk.”

Viies koht tähistab Bendika karjääri parimat tulemust MM-idelt. Varem on ta olnud kahel korral – 2020. aastal jälitussõidus ja 2021. aastal ühisstardist sõidus – üheksas.

Loe rohkem:  Prantsusmaa sai segateatesõidus Norrast jagu, Eesti alustas MM-i 12. kohaga | Laskesuusatamise MM

Kokkuvõttes võib öelda, et MM-il viies kohale tulnud Bendika on tõestanud, et emad suudavad pärast sünnitamist endiselt hästi võistelda. See on inspireeriv näide emadest, kes jätkavad oma karjääri ja saavutavad tipptaseme spordis. Samuti annab see lootust teistele emadele, et neil on võimalik pärast lapse saamist tagasi tulla ja saavutada suuri asju spordimaailmas. Bendika on tõestanud, et ajalugu ei määra tulevikku ja emad saavad olla edukad nii pereelus kui ka spordis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga