MM-finaaliks valmistuv Zirk vabaujumises starti ei läinud | Ujumine

1707896529 2258820ha394t24

Tere tulemast Eesti uudistesse! Täna räägime ujumisstaar Mattias Zirkist, kes oli valmistunud osalema MM-finaalis vabaujumise alas, kuid ootamatult starti ei läinud. See uudis on šokeerinud paljusid tema fänne ning tekitanud palju spekulatsioone. Miks ta ei läinud starti? Mis juhtus finaalipäeval? Kuidas see mõjutab tema tulevikku ujumismaailmas? Lugege edasi, et saada rohkem teada sellest seninägematust sündmusest ning Zirki edasistest plaanidest.

Dohas Kataris jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel 200 meetri liblikujumises finaali jõudnud Kregor Zirk otsustas kolmapäeva hommikuses sessioonis 100 meetri vabaujumise vahele jätta.

Zirk pääses teisipäeval esimese Eesti meesujujana MM-i finaali, kui ujus 200 m liblikujumise poolfinaalis välja aja 1.55,64, mis viis ta paremuselt viienda ajaga kolmapäeva õhtul kell 18.53 algavasse finaali.

Kolmapäeva hommikul oli eestlane üles antud ka 100 meetri vabaujumises, kuid Zirk otsustas õhtuseks finaaliks keskenduda ja jättis selle distantsi vahele. Edu korral oleks ta pidanud õhtul poolfinaale ujuma umbes pool tundi enne MM-finaali.

100 meetri vabaujumise eelujumistes oli kiireim hiinlane Zhanie Pan ajaga 47,82, esikolmikusse mahtusid veel itaallane Alessandro Miressi ajaga 47,94 ning ungarlane Nandor Nemeth ajaga 48,03. Viimasena kvalifitseerus poolakas Kamil Sieradzki ajaga 48,93.

Kuigi Kregor Zirk lõpetas MM-finaalis vabaujumises võistlemise, on tema senine saavutus siiski silmapaistev. Tema osalemine finaalis on juba suur saavutus ning see näitab tema pühendumist ja talenti ujumises. Olles esimene eestlane, kes jõudnud vabaujumise finaali MM-il, on Zirk näidanud, et Eesti ujumine on tõusuteel ning talendid nagu tema on valmis maailmatasemel võistlemiseks. Kuigi seekordne võistlus ei läinud nii nagu loodetud, võime olla kindlad, et Kregor Zirk jätkab järgmisteks võistlusteks veelgi suurema pühendumusega.

Loe rohkem:  Taas rahvusrekordit uuendanud Zirk tuli MM-il viiendaks | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga