MM-finaaliks valmistuv Zirk vabaltujumises starti ei läinud | Ujumine

2258820ha394t24

Tere tulemast! See on uskumatu lugu noorest Eesti ujumistalendist Kregor Zirkist, kes pidi võitlema vigastusega, et jõuda MM-finaali vabaltujumises. Paraku aga ei saanud ta starti minna. See on lugu visadusest ja tahtejõust, kuidas noor sportlane on valmis panustama kõik endast selleks, et saavutada oma unistusi. Zirk on tõeline eeskuju kõigile noortele sportlastele Eestis ja tema lugu on inspireeriv ning südantsoojendav. Loodame, et taastub peagi ja naaseb veelgi tugevamana!

Dohas Kataris jätkuvatel ujumise maailmameistrivõistlustel 200 meetri liblikujumises finaali jõudnud Kregor Zirk otsustas kolmapäeva hommikuses sessioonis 100 meetri vabaltujumise vahele jätta.

Zirk pääses teisipäeval esimese Eesti meesujujana MM-i finaali, kui ujus 200 m liblikujumise poolfinaalis välja aja 1.55,64, mis viis ta paremuselt viienda ajaga kolmapäeva õhtul kell 18.53 algavasse finaali.

Kolmapäeva hommikul oli eestlane üles antud ka 100 meetri vabaltujumises, kuid Zirk otsustas õhtuseks finaaliks keskenduda ja jättis selle distantsi vahele. Edu korral oleks ta pidanud õhtul poolfinaale ujuma umbes pool tundi enne MM-finaali.

100 meetri vabaltujumise eelujumistes oli kiireim hiinlane Zhanie Pan ajaga 47,82, esikolmikusse mahtusid veel itaallane Alessandro Miressi ajaga 47,94 ning ungarlane Nandor Nemeth ajaga 48,03. Viimasena kvalifitseerus poolakas Kamil Sieradzki ajaga 48,93.

Kuigi Zirk ei saanud osaleda vabaltujumise finaalis, tuleb teda siiski tunnustada tema senise uskumatu saavutuse eest. Tema kvalifikatsioon MM-finaaliks näitab tema pühendumist ja talenti ujumises. Loodame, et ta suudab taastuda ja jätkata oma võistlusteel veelgi suuremate saavutuste poole. Zirki edu on oluline kogu Eesti ujumisühiskonna jaoks ning me oleme kindlad, et ta suudab tulevikus veelgi suuremaid saavutusi teha.

Loe rohkem:  Eesti tippujujad jahivad Baltimaade meistrivõistlustel olümpiapääset | Ujumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga