Mihkels alustas Pariis – Nice’i velotuuri viienda kohaga | Jalgrattasport

2107607hc94ct24

Eestlane Mihkels sai suurepärase saavutusega hakkama, alustades Pariisi – Nice’i velotuuri viienda kohaga. See tõestab tema suurt talenti ja pühendumust jalgrattaspordile. Mihkels on tõeline tõusv täht ja tema saavutus on suur inspiratsioon kõigile spordisõpradele Eestis. Tema visadus ja tahe võistelda tipptasemel annavad lootust, et tulevikus võime näha teda veelgi suuremaid saavutusi saavutamas. Eestil on põhjust olla uhke sellise talentika sportlase üle nagu Mihkels.

Prantsusmaal alanud Pariis – Nice’i velotuuri (UCI 1.UWT) avaetapil (157,7 km) pälvis Madis Mihkels Intermarche – Wanty) viienda koha.

Avaetapi võitis hollandlane Olav Kooij (Team Visma | Lease a Bike; 3:36.28), jättes finišijoonel selja taha taanlase Mads Pederseni (Lidl – Trek), uusmeremaalase Laurence Pithie (Groupama – FDJ), kaasmaalase Nils Eekhoffi (Team dsm-firmenich PostNL) ja eestlase Mihkelsi.

“Algne plaan oli Gerbeni [Thijssen – toim.] peale sprintida, kuid kuna oli raske lõpuga etapp ja finiš oli samuti 600 m künka otsa, siis oli suhteliselt ruttu selge, et talle on seda natuke liiga palju, seega öeldi raadiosse, et keskenduksin ise sprindile,” rääkis Mihkels võistluse järel.

“Olin ilusasti positsioonil, kuid viimased sada meetrit ei olnud enam piisavalt jalga, et päris top 3 eest sprintida. Siiski sellise tasemega sõidul olla esmakordselt top 5, olen väga rahul.”

Etapil jagatud preemiasekundite tõttu hoiab Mihkels üldarvestuses kaheksandat positsiooni, kaotades Kooijle kümne sekundiga. Esmaspäeval on velotuuril kavas taas sprinterite etapp, millel pikkust 177,6 kilomeetrit.

Prantsusmaal sõidetud ühepäevasõidul GP de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini (UCI 1.2; 197,4 km) pälvis Rait Ärm (Van Rysel – Roubaix; +0.13) 19. koha.

Esikoha teenis eestlase tiimikaaslane Emmanuel Morin (4:28.38). Talle järgnesid belglane Steffen de Schuyteneer (Lotto Dstny Development Team) ja šveitslane Antoine Aebi (Elite Fontadions Cycling Team).

Loe rohkem:  Adam Yates lahkus AÜE velotuurilt peapõrutusega | Jalgrattasport

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Mihkels näitas ennast väga tugeva ja konkurentsivõimelise sõitjana Pariis – Nice’i velotuuri raames, saavutades viienda koha. See on suurepärane saavutus ning näitab tema pühendumust ja talenti jalgrattasportlase karjääris. Kindlasti on see ka suurepärane motivatsiooniallikas tulevaste võistluste jaoks ning annab lootust tema edasisele arengule. Mihkels võib olla uhke oma esituse üle ning tema fännid Eestis on kindlasti väga rõõmsad ja toetavad teda tema saavutuste teel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga