Lahtis võitis Hörl, Aigro pääses teise vooru | Suusahüpped

2293239hc543t24

Eestis toimunud suurejoonelisel suusahüpete võistlusel tõusis esile sakslane Markus Hörl, kes võitis Lahti etapil esikoha. Samal ajal tegi eestlane Artti Aigro väga tugeva esituse ja pääses edasi teise vooru. Vaatamata keerulistele ilmaoludele näitasid mõlemad sportlased suurepärast vormi ja oskusi, pannes publiku hingeõhku kinni hoidma. See võistlus oli tõeline põnevuse tipp ning järgmistelt voorudelt on oodata veelgi suuremat pinget ja adrenaliini!

Suusahüpete maailma karika etapil Lahtis teenis pühapäeval esikoha austerlane Jan Hörl. Artti Aigro mahtus taas punktidele.

Hörl haaras liidrikoha avavoorus sooritatud 124-meetrise hüppe toel. Teises voorus olid õhulennud pikemad ja ka Hörl maandus 134,5 meetri kaugusel. Kahe hüppe summas teenis ta 266,1 punkti.

Tegemist oli 25-aastase austerlase karjääri kolmanda individuaalse esikohaga MK-sarjas. Esimene tuli 2021. aasta detsembris Wislas ja teine tänavu Nelja hüppemäe turnee kolmandal osavõistlusel Innsbruckis.

Vaid 1,9 punktiga kaotas talle pühapäeval sloveen Peter Prevc, kes tuli viimasel paaril nädalal juba kolmandat korda teiseks, sest sai kaks korda selle koha ka eelmisel etapil Oberstdorfis.

Esimest korda karjääri jooksul mahtus pjedestaalile aga 29-aastane poolakas Aleksander Zniszczol (254,2 punkti), kes polnud varem individuaalselt kuuendast kohast kõrgemale jõudnud.

Kaheksa parema sekka mahtusid ka norralane Johann Andre Forfang (253,1), jaapanlane Ryoyu Kobayashi (251,2), austerlane Manuel Fettner (246,6), sakslane Andreas Wellinger (246,4) ja austerlane Stefan Kraft (245,0).

Esimese vooru järel 28. kohta hoidnud Aigro suutis teises voorus oma positsiooni parandada ja sai lõpuks 208,1 punktiga 26. koha. Mõlemad hüpped kandusid 117 meetri kaugusele.

Eestlasest vaid paar kohta kõrgemal lõpetas reedel samal mäel esikoha teeninud sloveen Lovro Kos.

MK-sarja kokkuvõttes juhib Kraft (1578 punkti), kellele järgnevad Nelja hüppemäe turnee üldvõitja Kobayashi (1382) ja Wellinger (1294).

Loe rohkem:  Aigro ei pääsenud Holmenkollenis põhivõistlusele | Suusahüpped

Suusahüppajate MK-sari jätkub algaval nädalal Holmenkollenis.

Kokkuvõttes võib öelda, et Lahti suusahüpete võistlus oli täis põnevust ja ootamatuid pöördeid. Hörli võit oli kindlasti üllatav, kuid samas väga muljetavaldav. Aigro suurepärane sooritus, mis viis ta teise vooru, näitab tema tugevat vormi ja võimekust. Eestlastena võime olla uhked nende sportlaste saavutuste üle ning loota, et tulevikus jätkavad nad samas vaimus ja toovad meile veel rohkem rõõmu ja võite.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga