Metsola kutsus eestlasi osalema Euroopa Parlamendi valimistel | Eesti

2256741hab26t24

Tere tulemast, kallid kaasmaalased! Metsola kutsus eestlasi osalema Euroopa Parlamendi valimistel ja see on oluline samm meie riigi ja kogu Euroopa tuleviku kujundamisel. Meil on võimalus anda oma hääl ning mõjutada otsuseid, mis mõjutavad meid kõiki. Lähenevad valimised on võimalus näidata ühtsust ja teha enda hääl kuuldavaks suurel poliitilisel areenil. Olgu see meie ühine missioon tagada endale tugev esindus Euroopa Parlamendis. Ärgem jätke võimalust kasutamata – tulge ja osaleme aktiivselt valimistel!

Eestisse visiidile saabunud Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola kutsus eestlasi aktiivselt osalema juunis toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel.

Metsola kohtus esmaspäeval peaminister Kaja Kallasega ja pidas kõne riigikogus.

Kohtumisel Kallasega rõhutati, kui oluline on Euroopa Liidu kodanike aktiivne ja teadlik osalus Euroopa Parlamendi valimistel. “Vaprad ukrainlased tõestavad meile iga päev, et vabadus valida oma tulevik on võitlust väärt. ELi kodanikest üle poole on huvitatud Euroopa Parlamendi valimistest. Peame jätkuvalt näitama inimestele, et nende mured on ka EL-i mured,” vahendas valitsuse pressiteenistus Kallas sõnu kohtumisele järgnenud pressikonverentsil.

Metsola ja Kallas arutasid Euroopa Liidu eesmärke järgmisel viiel aastal, Ukraina toetamist ja Euroopa julgeolekut, vajadust investeerida kaitsetööstusesse ja võtta Ukraina toetuseks kasutusele Venemaa külmutatud vara.

Kallase sõnul peab järgmiseks viieks aastaks Euroopa Liidu fookus olema Euroopa kaitsevalmiduse ja kriisikindluse tugevdamisel. “Parim viis meie ühise tuleviku kindlustamiseks on aidata Ukrainal sõda võita. Ja me kõik peame tegema rohkem, et tugevdada oma kaitsevalmidust, suunates enam vahendeid kaitsesektorisse, suurendades tootmist ja lihtsustades sektorile kehtestatud reegleid,” toonitas Kallas.

Mõlemad rõhutasid võitlust desinformatsiooniga, sealhulgas selle levitamisega suurtel sotsiaalmeedia platvormidel.

“Venemaa peab demokraatlikke ühiskondade vastu varjusõda – selle eesmärk on tekitada umbusaldust, heidutada meid Ukrainat toetamast ja mõjutada demokraatlikke otsustusprotsesse. Sel aastal, mil toimuvad olulised valimised nii Euroopas kui ka Ameerikas, peame olema eriti valvsad,” sõnas Kallas.

Loe rohkem:  Riigiasutused ei leia oma Tallinna hoonetele ostjaid | Eesti

Eesti peaminister ja Euroopa Parlamendi president käsitlesid samuti Euroopa Liidu konkurentsivõime tugevdamist digi- ja rohepöörde toel. Kallas rõhutas vajadust loobuda hetkel kehtivatest riigiabi eranditest ja vähendada halduskoormust EL-i siseturul tegutsevatele ettevõtetele.

Kommenteerides USA presidendikandidaadi Donald Trumpi laupäeval öeldud sõnu, et ta julgustaks Venemaad ründama neid NATO-liitlasi, kes riigikaitsesse piisavalt raha ei pane, ütles Metsola, et Euroopa riigid peavad suurendama kaitsekulusid ja saatma selge sõnumi.

“Iga sellise ütluse puhul tuleb tunnistada ohte, mida see kaasa toob, aga ka vankumatusega meie poolt teha rohkem juhuks, kui me peame olema üksi,” ütles Metsola.

“Ma arvan, et see, mida USA presidendikandidaat ütleb, on võib-olla äratuskellaks mõnedele liitlastele, kes ei ole teinud nii palju. Loodetavasti me kõik teeme rohkem ja saame koos tugevamaks,” lisas Kallas.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Metsola üleskutse eestlastele osaleda Euroopa Parlamendi valimistel on äärmiselt oluline. Euroopa Liidu poliitika mõjutab meid kõiki ning seetõttu on meie hääl oluline selle tuleviku kujundamisel. Iga eestlane peaks enda ja oma riigi tuleviku huvides aktiivselt osalema valimistel ning väljendama oma arvamust. Metsola sõnad peaksid meid kõiki innustama kaaluma oma valikuid ja tegema teadlikke otsuseid Euroopa Parlamendi valimistel osalemise osas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga