ERR Helsingis: Stubb lubab jätkata Niinistö kursil | Välismaa

2256738h802dt24

Tere tulemast! ERR Helsingis: Stubb lubab jätkata Niinistö kursil | Välismaa. See põnev uudis räägib endise Soome peaministri Alexander Stubbi lubadusest jätkata presidendina sama kursiga, mille on seadnud endine president Sauli Niinistö. See tõotab põnevat arengut Soome poliitikas ja võib mõjutada ka meie naaberriigi suhteid. Uudise jälgimine annab põneva ülevaate Soome poliitilisest maastikust ning võib avada ka uusi perspektiive meie enda riigis. Oleme huvitatud, kuidas see uudis võiks mõjutada Eesti ja Soome vahelisi suhteid ning millised on selle poliitilised tagajärjed.

Soome uueks presidendiks valitud Alexander Stubb lubab jätkata oma ametis senise presidendi Sauli Niinistö kursil.

Tegemist oli kõige tasavägisemate valimistega kogu Soome presidendi otsevalimiste ajaloos, Stubbi jäi valimised kaotanud Pekka Haavistost eraldama vaid alla 99 000 hääle.

Roheliste toetatava sõltumatu kandidaadi Pekka Haavisto leerist võeti kaotuseteade rahulikult vastu, hoolimata sellest, et kolmandat korda kandideerinud Haavisto on järgmisteks valimisteks juba 70 aastat vana ning tõenäoliselt enam üles ei astu.

Stubbi valimispeol aga võeti valimiste võitjat vastu rõkkavate ovatsioonidega, mida jätkus ka tema abikaasale Suzanne-Inesele ning lastele Emiliele ja Oliver Johanile.

Juba teisipäeva hommikul algab Alexander Stubbil aga tihe töö, sest tuleb kokku panna oma meeskond ja valmistuda võimu ülevõtmiseks Sauli Niinistölt.

“Ta hakkab tööd tegema, sest ta on harjunud kõvasti töötama ja seda soomlased kindlasti ka ootavad. Olukord paneb meid üsna kõvasti proovile välis- ja julgeolekupoliitikas, nii et kuna valimised on läbi, hakkab Alex tööle,” rääkis Stubbi toetaja Helia Mesikka.

“Amet tuleb võtta üle vastutustundlikult ja nutikal moel,” sõnas Stubbi valija Jussi Kekkonen.

“Ei ole mingit harjutamise ja tööga tutvumise aega, vaid tuleb kohe olla valmis tööks ja tegevuseks, sest maailma olukord on nagu on,” ütles Stubbi toetaja Juha Kilström.

Loe rohkem:  Briti ekspeaminister Truss lõi uue tooride fraktsiooni | Välismaa

“Usun, et Soome jätkab sellisel stabiilsel välispoliitilisel joonel, mida siiamaanigi on Soomelt oodata,” ütles Stubbi toetaja Taru Tujunen.

“Kindlasti jätkan Niinistö kursil, samas tõdedes, et algab ka uus ajastu, selleski mõttes, et oleme sõjalises liidus, oleme NATO liikmed,” märkis Soome valitud president Alexander Stubb.

Eesti Rahvusringhäälingule lubas Stubb Soome ja Eesti suhteid mitte unustada ja õige pea ka Eestisse riigivisiidile saabuda.

“Ilmtingimata ja tõepoolest. Eesti on mulle alati olnud väga südamelähedane. Mul on Eestis aastate jooksul tekkinud palju sõpru. Olen väga rahul, et Soome on samas positsioonis Eestiga, Euroopa Liidu, sealhulgas euroala täisliige ja NATO täisliige,” rääkis Stubb.

Oma esimese välisvisiidi teeb uus president suurima tõenäosusega siiski Rootsi.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Soome peaminister Alexander Stubb lubab jätkata president Sauli Niinistö kursil. Tugevad Soome-Eesti suhted on olulised ning mõlema riigi liidrid on valmis koostööd jätkama. ERR-i Helsingi korrespondent on toonud esile selle olulise lubaduse, mis aitab kindlustada Soome ja Eesti vahelise partnerluse tugevnemist ning edasist koostööd välissuhetes. See kinnitab mõlema riigi pühendumist rahvusvahelisele koostööle ja ühiste eesmärkide saavutamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga