Hansabis oli küberrünnak, pangateenused toimivad | Eesti

1317368h9ef9t24

Tere tulemast Eestisse! Hiljuti tabas meie riiki Hansabise küberrünnak, kuid ärge muretsege – kõik pangateenused toimivad endiselt sujuvalt. Eesti on tuntud oma edumeelse lähenemise ja küberturvalisuse poolest ning meie eksperdid tegelevad olukorra lahendamisega. Külastage meie kaunist riiki ja nautige kõike, mida Eestil on pakkuda – alates imelisest loodusest kuni innovatiivsete tehnoloogiate ja kaasaegse infrastruktuurini. Tervetumast Eestisse!

Reedel toimunud küberrünnaku tõttu on häiritud Hansabi osade IT-süsteemide töö, kuid kommertspankade teenused toimivad.

Hansab on koostöös Riigi Infosüsteemi Ametiga juba taastanud intsidendist puudutatud osade teenuste töö ning tegeletakse juhtunu põhjuste väljaselgitamisega.

Sularahaautomaadid Eestis on sularahaga täidetud, sularahaautomaatide võrk töötab ja neid täidetakse tavapäraselt. Hansab täidab vastavalt pankade tellimustele Eestis Swedbanki, Luminori ja LHV pankade sularahaautomaate.

Kaardimaksed ja internetipanga ülekanded töötavad tavapäraselt kõikides Eesti pankades.

Eesti Pank jälgib pidevalt riigi üldist sularahanõudlust ja on valmis panku varustama sularahaga vastavalt vajadusele.

Eesti Pank korraldab küberintsidendi lahendamise koostööd riigi- ja erasektoriga.

Kuigi Hansatribuutidele tehti küberrünnak, tegutsesid Eesti pangateenused usaldusväärselt ja jätkasid normaalset tööd. See näitab Eesti finantssüsteemi vastupidavust ja usaldusväärsust ning kriitilisele olukorrale kiirelt reageerimist. Kõikidele klientidele soovitatakse olla ettevaatlik ja jälgida oma finantsandmeid ning teavitada võimalikest kahtlastest tegevustest. Eesti pangad on võtnud küberrünnakud tõsiselt ning teevad kõik endast oleneva, et kaitsta klientide privaatsust ja tagada turvaline panganduskogemus.

Loe rohkem:  Suri Vaapo Vaher | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga