Meisterjaan: tahtsin uue singliga oma elukaaslast veidi narrida | Muusika

2280363h0880t24

Tere tulemast Eestisse, kus muusik Meisterjaan on taas löönud laineid oma uue singliga, mis on ühtaegu lõbus ja intrigeeriv. Selles loos soovis ta veidi narrida oma elukaaslast, tuues esile elu humoorikad ja mõnikord veidradki küljed. Meisterjaani omapärane helikeel ja teravmeelne sõnakasutus pakuvad kuulajatele nauditavat kogemust ning panevad mõtlema elu igapäevastele muredele uues valguses. Tutvustame teile uut ja põnevat tahku Eesti muusikamaailmas!

Meisterjaani uue lühialbumi singel “Külluse manifesteerimine” oli algselt elukaaslasele mõeldud nali, mis sai inspiratsiooni samanimelisest podcast’ist, mida elukaaslane kuulas.

Kuigi lühialbum kannab nime “Kalurmees”, siis seekordne Raadio 2 nädala resident ise liiga suur kalamees siiski ei ole. “Käin kalal umbes korra aastas. Saan sellega hakkama. Peamiselt panen võrku, sest seal, kus ma suvitan, õngega ega spinninguga eriti midagi ei saa. Aga minu jaoks kalurmees on ka midagi enamat. Keegi lihtne, normaalne ja tark inimene. Ma lapsepõlves kuulsin omajagu mere- ja kalastamisteemalisi laule ning see kuidagi jäi kuhugi sügavasse kaugesse meelesoppi ja nüüd ta tuli välja,” selgitas Meisterjaan, kes jääb kalameheks pigem hinges.

Värske EP kõiki lugusid ühendabki mere temaatika. Lugu “Külluse manifesteerimine” on tugevalt inspireeritud Tõnu Tepandi loost “Kiri kodukandist”, looga “Hirmudest loobumine” laenas mõtteid Marko Matvere ansamblilt Väikeste Lõõtspillide Ühing ning “Ekstaatiline tants” on eelnenud lugudest kõige rajum. “Ma ei tea, kas see jõuab kohale, aga laulude nimed on hästi esoteerilised, umbes sellised, mis võiks olla väetseremoonia kakaolaulude üritusel. Veidi tahangi, et kogu asi oleks hästi segadusse ajav,” sõnas Meisterjaan.

Resident-singel “Külluse manifesteerimine” sündis juba mitu aastat tagasi, kui muusik kuulis, kuidas ta elukaaslane kuulas podcast’i, mille nimi oli “Külluse manifesteerimine”. “Siis ma mõtlesin, et miks? Läksin teise tuppa, istusin diivanile ja ühe hooga tegin selle loo. Tegin selle põhimõtteliselt lihtsalt selleks, et talle seda nalja pärast ette laulda. Veidi nagu narrida või nii,” meenutas Meisterjaan.

Loe rohkem:  Nädala album. Kali Uchise orhideed kasvavad loodetust ootuspärasemaks | Muusika

Pikalt pidas artist seda välja andmiseks oma ülejäänud loomingust liiga erinevaks, aga ajaga see muutus. “Vaatan kogu oma loomingule chill’imalt ja eemalt. Ei võta nii tõsiselt. Saan aru, et mõnes mõttes on seal loos ikka minu hing sees. Samasugune hing nagu minu ambientaalses intrumentaal-loos. Lõpuks on kõik ikkagi mina ja siis mõtlesingi, et aeg on see välja anda,” selgitas ta.

Meisterjaan on enda sõnul väga vastu igasugusele esoteerilisele manifesteerimisele. “Aga mine tea – äkki see toimib, sest mina ei ole seda teinud ja küllus ei ole ka saabunud,” tõdes muusik.

Kokkuvõttes võib öelda, et Meisterjaani soov uue singliga oma elukaaslast veidi narrida oli edukas ja originaalne. Artist suudab alati üllatada ja lummata oma kuulajaid oma loominguga. Tema muusikaline anne ja oskus luua intrigeerivaid lugusid teeb temast ühe Eesti muusikamaastiku põnevamaid tegelasi. Meisterjaani uus singel näitab tema mitmekülgsust ja julgust eksperimenteerida erinevate stiilidega. Loodame, et jätkuvalt saame nautida tema loomingut ja olla tunnistajateks tema muusikalisele arengule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga