Eesti esireketid tõusid edetabelis kolme koha võrra | Tennis

2261565h071at24

Eesti tennisemaailm saab tähistada ajaloolist hetke, sest meie esireketid on tõusnud edetabelis kolme koha võrra. See saavutus on tunnistuseks nende pühendumusest, oskustest ja tööeetikast. Need sportlased on toonud uhkust ja austust meie riigile ning nad on tõestanud, et Eesti tennisel on koht maailma tipus. Nende edusammud annavad lootust ja innustust kõigile noortele, kes unistavad suurest spordikarjäärist. Eesti tennis on kindlasti säravaim tulevik.

Nii Eesti meeste tennise esireket Mark Lajal kui naiste esireket Kaia Kanepi tegid esmaspäeval avaldatud maailma edetabelis kolm kohta. Lajal asetseb 195. tabelireal, Kanepi jätkab maailma 216. reketina.

Prantsusmaal Lille’is toimuval Challengeri turniiril mängiv Lajal tõusis eelmise nädalaga võrreldes kolm kohta ning asetseb maailma edetabelis 195. real. Karjääri kõrgeimast asetusest on ta nelja positsiooni kaugel.

Ülejäänud Eesti mehed läbisid languse. Daniil Glinka langes koha võrra 490. reale, Oliver Ojakäär kahe koha võrra 935. reketiks. Kristjan Tamm langes lausa 55 koha võrra ja on nüüd maailma 1119. reket. Kenneth Raisma on 1517. real ning Siim Troost 1613. kohal.

Edetabeli esikümnes muudatusi ei juhtunud, kuid norralane Casper Ruud ja Stefanos Tsitsipas vahetasid kohti. Ruud on nüüd 11., Tsitsipas langes koha võrra 12. reale. Esireketina jätkab Novak Djokovic, talle järgnevad Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Daniil Medvedev ja Andrei Rubljov.

Nädalavahetusel Doha ATP 250 kategooria turniirivõidu teeninud venelane Karen Hatšanov kerkis kahe koha võrra 15. reale, suure hüppe tegi ka Sebastian Baez, kes võidutses Rio de Janeiros ATP 500 kategooria tenniseturniiril. Argentiinlane kerkis üheksa koha võrra ja on nüüd maailma 21. reket.

Eesti naiste esireket Kaia Kanepi tegi sarnaselt Lajalile samuti kolmekohalise hüppe, maandudes naiste edetabelis 216. real. Elena Malõgina langes 13 koha võrra 375., Maileen Nuudi kukkus kahe koha võrra ja on nüüd maailma 499. reket. Anet Koskel tõusis 1239. reale, Elisabeth Iila jätkab 1363. reketina.

Loe rohkem:  Sabalenka keeruline nädal kulmineerus kaotuse ja vihapurskega | Tennis

Naiste tabelitipp püsis muudatusteta ning esikohal jätkab poolatar Iga Swiatek. Talle järgnevad Arina Sabalenka, Coco Gauff, Jelena Rõbakina, Jessica Pegula ja Ons Jabeur.

Hiinlanna Qinwen Zheng loovutas oma kaheksanda koha Marketa Vondroušovale ning Maria Sakkari kerkis taas esikümnesse ja jätkab üheksandal positsioonil. Esikümnele paneb punkti koha võrra langenud lätlanna Jelena Ostapenko.

Eesti tennisemängijad on teinud suurepäraseid saavutusi, tõustes edetabelis kolme koha võrra. See on suur tunnustus nende pühendumusele ja talentidele. Nende töö ja treeningute kõrge tase on aidanud neil jõuda tipptasemele maailma tennise areenil. Eesti esireketid on motiveerivaks eeskujuks noortele ja tõestavad, et ka väikesest riigist võib pärit olla suuri tenniseandekaid. Jääme põnevusega ootama nende edaspidiseid saavutusi ja loodame, et nemad ning ka teised Eesti sportlased jätkavad rahvusvahelisel tasemel silma paistmist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga