Svet: Tallinna teeehitus toob tänavu vähem ebamugavusi kui mullu | Eesti

2280585h56c0t24

Tere tulemast Eestisse, kus pealinn Tallinn teeb tänavu suuri edusamme ehituste valdkonnas! Svet: Tallinna teeehitus toob tänavu vähem ebamugavusi kui mullu, muutes linna liikluse sujuvamaks ja elanike elu lihtsamaks. See on vaid üks näide sellest, kuidas Eesti püüab pidevalt parendada oma infrastruktuuri ja tagada mugavad tingimused oma elanikele ning külastajatele. Astuge sisse ja avastage Tallinna võluvad tänavad ja lõputud võimalused!

Järgmisel esmaspäeval jätkuvad Tallinna Vanasadama trammiliini ehitustööd ja märtsi keskpaigas algavad Tondi raudteeülesõidu rekonstrueerimistööd, mis mõlemad toovad olulisi muudatusi Tallinna liiklusesse, ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

“Nende aastate suurim ehitusprojekt liigub ajagraafikus: nädala pärast jätkuvad Vanasadama trammitee ehitustööd. Need tekitavad ebamugavusi, inimesed peavad muutma harjumusi, aga olukord pole võrreldav mullusega, kui olid korraga suletud mitu olulist ristmikku. Me ei pane ristmikke täiel määral kinni, vaid vähendame ruumi, kus liigelda saab,” rääkis Svet pressikonverentsil.

Ta lisas, et linna leping Vanasadama trammiliini ehitamiseks lõpeb 2025. aasta veebruaris, ent suurem hulk välitöid lõpeb sellel sügisel. “Rööpad saavad valmis varem, aga selleks et tamm hakkaks sõitma, on vaja kontaktliine, peatusi ja teid peatuste juurde,” sõnas Svet. “Oleme rajamas ka linnaruumi ümber trammiliinide: haljastust, rattateid, vett, kanalisatsiooni ja jahutust. Maa-alused tööd võtavad kõige rohkem aega ja vaeva,” jätkas Svet.

Svet lisas, et linna lootus on see, et Vanasadama liini valmimise ajaks oleks näha ka uusi tramme. Ta avaldas ka lootust, et kui sel aastal linn viib kesklinna ühe suurima ehitustöö lõpuni, siis saavad tema kolleegid keskenduda juba järgmiste trammiliinide kavandamisele ja ehitamisele.

“Olulisemad mõjud Vanasadama trammitee ehituse osas on kaks teede sulgemist suunaga Kalamaja-Pirita. Sel aastal teeme töid lõunapoolsetel harudel: sulgeme Mere puiestee lõigu Linnahalli juures ja suuname liikluse Kultuurikatla juurde,” rääkis Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti juhataja Jaan Tarmak. Ta lisas, et suletud hakkab olema ka Ahtri ja Hobujaama ristmik, et rajada sinna trammiteede ületuskoht.

Loe rohkem:  Animatsioon: Haapsalu raudtee linna sissesõit | Eesti

Kavade järgi on Hobujaama ristmik suletud 4. märtsist 7. juunini. Hobujaama lõigus lõpevad tööd novembris ja Ahtri lõigus detsembris.

Tarmak märkis, et ehitustööd võtavad aega, sest ehitus algab maa alt eri tehnovõrkude rajamisega, kus tehakse ka täiendavaid töid tulevikku arvestades. “Vanasadama trammitee rajamise järgmised etapid võtavad samuti aega, sest trammitee ehitatakse betoonalusele. Betoon vajab kivinemiseks aega ja tuleb oodata, et järgmist etappi teha. Vaja on teha ka sõiduteedega seotud töid ja rajada trammiteedele kontaktvõrk,” rääkis Tarmak.

Tallinna selle hooaja tee-ehitustööd toovad kaasa 14 bussiliini ümbersuunamised. “See tundub suur number, aga pole vaja karta, sest ajutised uued peatused on seniste vahetus läheduses. Liinid, mis sõidavad Mere puiestee poole saavad ehitusest mööda sõita, aga liinid 8 ja 66 jäävad ehitustandrile,” ütles Tallinna ühistranspordiosakonna juhataja Liis Spiegelberg. Kokku tuleb seitse ajutist peatust, neist enim – kolm – Tallinna Linnahalli piirkonnas.

2280585h56c0t24

Svet: Trammide 3 ja 4 marsruut muutub

Tallinna liikluspilti hakkavad märtsi keskpaigast mõjutama ka Tondi eritasandilise raudteeülesõidu rekonstrueerimistööd. “Need algavad 15. märtsil ja jääb kehtima reegel, et jala saab üle ülesõidu liikuda, kuid töödest on mõjutatud trammiliinid kolm ja neli,” rääkis Svet.

“Tallinn-Väike ja Kalevi peatused jäävad ära. Trammid teevad tagasipöörde Vana-Lõuna peatuses. See piirkond on kaetud bussiliinidega ja vajadusel tihendame busside väljumisi,” ütles Spiegelberg.

Ta lisas ka, et alates maist säilib Põhja-Tallinnas trammiliiklus Koplist Linnahallini. “Ajutine tagasipöörde ring on bastioni juures,” ütles Spiegelberg. Tööd ja ümberkorraldused selles piirkonnas kestavad augusti keskpaigani.

Täielikke Tallinna liikluse ümberkorraldusi, alternatiivseid sõiduplaane ja ajagraafikut saab vaadata SIIT.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Tallinna teeehitus on sellel aastal toonud vähem ebamugavusi kui eelmisel aastal. Tänu paremale planeerimisele ja koostööle on suudetud vältida suuri ummikuid ja liikluskaoseid, mis mõjutasid linnaelanikke ja turiste eelnevatel aastatel. Kõikide osapoolte pingutused on aidanud tagada sujuvamat ja efektiivsemat liikumist linnas. Siiski tuleks jätkata jõupingutusi, et parandada infrastruktuuri ja tagada, et teeehitusega kaasnevad häirivad tegurid oleksid minimaalsed.

Loe rohkem:  Riigikontroll: sotsiaalministeeriumil pole raviteenusele selgeid nõudeid | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga