Meesjuunioride sprindi võitis Norra tulevikutäht, Všivtsev 44. ja Kehva 46. | Laskesuusatamine

2285550h9d64t24

Eelmisel nädalavahetusel võitis Norra noor laskesuusataja jälle tähelepanu meesjuunioride sprindivõistlusel, kus ta tuli esimeseks. Eestlaste parimad esitused olid Všivtsev, kes saavutas 44. koha ja Kehva, kes lõpetas võistluse 46. kohaga. Selles konkurentsis on meeles püsida järjekindluse ja pühendumusega ning pidevalt püüelda paremate tulemuste poole. Norra tulevikutäht on kindlasti teistele inspiratsiooniks ja julgustuseks oma eesmärkide poole püüelda.

Otepääl jätkuvatel laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustel võidutses meesjuunioride sprindisõidus Norra tulevikutäht Isak Frey. Eestlased Ivar Všivtsev ja Mark-Markos Kehva lõpetasid viiendas kümnes.

Tänavu Slovakkias toimunud laskesuusatamise Euroopa meistrivõistlustel jälitussõidus ja segateatesõidus kuldmedali pälvinud 20-aastane Frey eksis mõlemas lasketiirus ühe korra, kuid ületas suurepärase suusaaja abil finišijoone ajaga 24.01,8, mis andis talle esimese koha.

Frey suusaaeg oli lähimast konkurendist 37,3 sekundit kiirem. “Arvasin, et keegi laseb puhtalt ja võtab kulla ära,” ütles Frey ERR-ile. “Rääkisime [teisipäeval] treeneriga tempo ajastamisest. Startisin veidi aeglasemalt, lõpetasin kiiremini. Toimis hästi!”

Tegemist on norralase esimese individuaalse MM-tiitliga juunioride maailmameistrivõistlustelt, teatesõitudes on Frey kahel korral juunioride maailmameistriks tulnud.

Teisena lõpetas lasketiirud puhaste paberitega läbinud poolakas Jan Gunka, kes kaotas finišis võitjale 10,6 sekundiga. Kolmanda koha teenis sakslane Linus Kesper, kes eksis ühel lasul (+25,8 sekundit).

Parima eestlasena lõpetas Ivar Všivtsev 44. kohaga (2; +2.55,9), temast vaid kaks kohta kaugemale jäi Mark-Markos Kehva (1; +3.03,9) ning Karl Rasmus Tiislär lõpetas 68. kohaga (4; +4.06,8). Mehis Udam jättis avatiirus kõik viis märki üles ning saavutas lõpuks 74. koha (7; +4.34,8).

Enne võistlust:

Sprindisõidu stardinimekirjas on kokku 104 võistlejat, neist neli on eestlased. Mehis Udam stardib seitsmendana (start kell 10.33), Mark-Markos Kehva kannab numbrit 60 (11), Ivar Všivtsev saab lähte 66. (11.03) ning Karl Rasmus Tiislär pääseb rajale 89. (11.14).

Loe rohkem:  VAATA OTSE | Laskesuusatajad võtavad mõõtu uues võistlusformaadis | Laskesuusatamine

Esimesena läheb rajale norralane Isak Frey, 15 km tavadistantsi võitnud sakslane Leonhard Pfund kannab numbrit 34 (10.47). Eelmainitud tavadistantsil teiseks jäänud prantslane Valentin Lejeune läheb rajale 20. (10.40), pronksmedali pälvinud poolakas Jan Gunka stardib 47. (10.53).

Mullu tuli maailmameistriks uus-meremaalane Campbell Wright, Gunka jäi teiseks. Parima eestlasena pälvis Tuudor Palm 30. koha, Joosep Perv jäi kuue koha kaugusele.

Norra tulevikutäht võitis meesjuunioride sprindi võistluse Eesti laskesuusatamise võistlustel, jättes seljataha meie noored talendid Všivtsevi ja Kehva, kes saavutasid vastavalt 44. ja 46. koha. Olgu see tulemus meie noortele sportlastele vaid õppetunniks ja motivatsiooniks jätkata treeninguid ning püüelda paremate tulemuste poole tulevikus. Konkurents on tihe, kuid see on vaid võimalus kasvada ja areneda ning Eesti laskesuusatamise tulevik näib endiselt helge.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga