Matti Killing ja Märt Kermon teenisid spordi elutööpreemia | Varia

2250228hbc89t24

Tere tulemast, head inimesed! Täna tahame jagada teiega suurepärast uudist, mis toob rõõmu kõigile spordisõpradele Eestis. Nimelt, Matti Killing ja Märt Kermon on teeninud spordi elutööpreemia oma pühendumuse ja saavutuste eest spordimaailmas. Nende panus Eesti spordi arengusse on olnud märkimisväärne ning nende saavutused on toonud au ja uhkust meie väikesele riigile. Loodame, et see uudis inspireerib ja motiveerib meie noori sportlasi ning tõstab veelgi Eesti spordi mainet maailmas. Palju õnne, Matti ja Märt!

Valitsus otsustas neljapäeval valdkonna komisjoni ettepanekutele tuginedes et 2024. aasta spordi elutööpreemia pälvivad Matti Killing ja Märt Kermon.

Elutööpreemia laureaat, sõudetreener Matti Killing on treenerina aastakümneid panustanud sõudmise edendamisse – ehitanud üles Eesti ühe suurema sõudeklubina Pärnu Sõudekeskuse Kalev ning juhendanud sadu sportlasi.

Esitaja sõnul on lisaks tippsportlastele tema käe alt sirgunud arvukalt noori inimesi, kelle sportlik taust ja koolitus on aidanud neil hilisemas elus tublide ja tervete kodanikena edukalt hakkama saada.

2015.-2019. aastal oli Killing Eesti sõudekoondise peatreener, kelle juhendamisel saavutas paarisaeruline neljapaat 2016. aasta olümpiamängudel pronksmedali. Killingu esitas Eesti Sõudeliit.

Elutööpreemia laureaat, korvpallitreener ja endine korvpallur ning ala eestvedaja Märt Kermon on esitaja sõnul olnud silmapaistev ja pühendunud isiksus Eesti korvpalli arenguloos, kellel on enneolematu panus nii mängijana kui ka treenerina.

Kermoni arvel on mitmeid tiitleid ning ta on olnud ka Eesti koondise peatreener. Ta on aktiivne osaleja korvpalliorganisatsioonides, kuuludes erinevatesse alakomisjonidesse ja täites olulisi rolle Eesti Korvpalliliidus. Kermoni esitasid Eesti Korvpalliliit ja TTÜ Korvpallikool.

Spordi elutööpreemia suurus on 64 000 eurot.

Riiklike spordi aastapreemiaid antakse välja kuus. Preemia määramisel arvestati sportlikke tulemusi, edukat treeneritööd, tulemuslikkust sporditöö korraldamisel ning panust spordi propageerimisse, spordipedagoogikasse või sporditeadusesse. 

Loe rohkem:  "Spordis ainult tüdrukud" Kuidas ühildada sportlaskarjääri ja emadust? | Varia

Preemia pälvivad Eneli Jefimova, kes sai lühirajaujumise EM-i kuld- ja hõbemedali, ujumise juunioride MM-il kaks kuldmedalit ja hõbemedali, ujumise MM-il kuuenda koha ning oli aasta naissportlane; Karel Tilga, kes sai kergejõustiku MM-il neljanda koha ning oli aasta meessportlane; Kristin Tattar, kes oli kettagolfi maailma ja Euroopa meister; Anu Kaljurand olümpialiikumise 100. aastapäeva tähistamise projekti juhtimise ja elluviimise eest; Robin Ristmäe ja Helen Veermäe naiste võrkpalli EM-finaalturniiri korraldamise eest ning Heiko Rannula BC Kalev/Cramo eduka treeneritöö eest.

Ühe aastapreemia suurus on 9600 eurot, ühise kandidatuuri puhul läheb preemiasumma jagamisele. 

Spordi ja kultuuripreemiad antakse üle Eesti Vabariigi 105. aastapäeva eel, 21. veebruaril kell 15 Eesti Teaduste Akadeemia saalis koos riiklike teaduspreemiate ning Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinnaga.

“Riiklikud preemiad on kõrgeim valitsuse tunnustus kultuuri- ja spordirahvale. Preemiate laureaadid on oma valdkonda andnud mõõtmatu panuse ning inspireerinud meie ühiskonda oma mõtete, loomingu ja saavutustega,” lausus kultuuriminister Heidy Purga spordi- ja kultuuripreemiate kohta.

“Sel aastal esitati kaalumiseks 134 kandidaati. Oli tohutu rõõm näha, et sedalaadi olulise tunnustuse vääriliseks peeti niivõrd paljusid inimesi, kelle südame kutse on eesti kultuuri ja sporti arendada.”

Overall, it is clear that Matti Killing and Märt Kermon are well-deserving of the sports lifetime achievement award. Their dedication and contributions to Estonian sports have left a lasting impact on the country’s athletic community. Their hard work and determination have set an example for future generations of athletes and serve as a reminder of the importance of perseverance and passion in sports. The sports lifetime achievement award is a well-earned honor for both Matti Killing and Märt Kermon, and it is a testament to their lasting impact on Estonian sports.

Loe rohkem:  Spordipsühholoog: konkurents on igal juhul karm, miks peaks treener seda võimendama? | Varia

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga